Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  wysokości, zasady i tryb przyznawania oraz wypłaty tych świadczeń, określają polskie przepisy emerytalno-rentowe. W ramach powszechnego systemu emerytalno-rentowego, realizowanego przez (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  otrzymuje brzmienie:"10. Jeżeli podatnik dokonał zwrotu nienależnie pobranych emerytur i rent lub zasiłków z ubezpieczenia społecznego, rent strukturalnych, rent socjalnych, świadczeń (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  na podstawie przepisów - Prawo o szkolnictwie wyższym oraz inne stypendia naukowe i za wyniki w nauce, których zasady przyznawania zostały zatwierdzone przez ministra właściwego (...)

 • Porada prawna na temat zasady przyznawania rent chorobowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasady przyznawania rent chorobowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  wymiaru składek na ubezpieczenie wypadkowe lub na ubezpieczenie społeczne. Zasady ustalania wysokości rent z tytułu niezdolności do pracy i rent szkoleniowych powodują konieczność każdorazowego (...)

 • Jakie zwolnienia lekarskie nie będą honorowane?

  ewentualnego dochodzenia przez ubezpieczonych stosownego odszkodowania od lekarzy na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń chorobowych regulują (...)

 • Trzy dni z ZUS-em

  zasiłków chorobowych, w szczególności po uwzględnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24 czerwca 2008 r. 12.11.2008 r. Zasady obliczania wyrównań kwot wypłaconych (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  zabezpieczenia społecznego, które służą informacją i pomocą w zakresie uprawnień do świadczeń społecznych i zdrowotnych to:    w przypadku emerytur, rent, świadczeń wypadkowych, (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  równe traktowanie każdego obywatela Unii i dają prawo do opieki lekarskiej, świadczeń chorobowych, rodzinnych, emerytur czy rent. Wskazują, w którym kraju osoba pracująca lub prowadząca

 • Renta socjalna

  Od 1 października 2003 r. obowiązują nowe zasady przyznawania rent socjalnych. Zasady przyznawania renty socjalnej, warunki i podmioty, które mogą ją otrzymać zostaną opisane (...)

 • Choroby zawodowe. Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

  chorobowego, wyrównawczego, świadczenia rehabilitacyjnego), ubezpieczonemu przysługuje świadczenie z ubezpieczenia wypadkowego. Natomiast w przypadku zbiegu praw do kilku rent u jednej osoby, otrzymuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • bedzie trudniej dostać rentę !!!

  Witam Państwa!!! Polski system orzekania o niezdolności do pracy wymaga natychmiastowej naprawy. Obecnie każda grupa zawodowa ma inne zasady przyznawania (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane