Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji

  środka dowodowego przysługuje zażalenie stronom, a także osobie trzeciej lub organowi ochrony konkurencji obowiązanym do wyjawienia środka dowodowego. Prawomocne postanowienie nakazujące wyjawienie (...)

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  rozumiany ściśle. Oddalenie wniosku dowodowego może nastąpić wyłącznie z powodu którejś z podanych wyżej ściśle rozumianych przyczyn. Ocena wniosku dowodowego musi mieć na uwadze (...)

 • Dowody w postępowaniu rozwodowym

  postepowania cywilnego, zgłoszenie nowych wniosków dowodowych jest możliwe w każdym momencie postępowania, aż do końca przewodu sądowego (również na rozprawie). Jest to wynikiem zasady, (...)

 • Porada prawna na temat zasady postepowania dowodowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasady postepowania dowodowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Żądaj odszkodowania za naruszenie konkurencji

  identyfikację tych środków. Prawomocne postanowienie nakazujące wyjawienie środka dowodowego stanowi tytuł egzekucyjny przeciwko osobie obowiązanej do wyjawienia środka dowodowego. Jeżeli (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  niezgodności z prawem, na zasadach i w trybie określonych w odrębnych ustawach”.  Zasada ta jest wywodzona z konstytucyjnej zasady demokratycznego państwa prawnego i z art. 184 Konstytucji

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  w sprawie i jedynie wtedy, gdy okoliczności popełnienia czynu oraz wyjaśnienia obwinionego w świetle ujawnionego materiału dowodowego nie budzą wątpliwości.§ 3. Jeżeli obwiniony nie był przesłuchany (...)

 • Jak sąd ocenia dowody w postępowaniu cywilnym?

  swobodną ocenę sędziowską, gdyż wiążą aż do chwili ich obalenia drogą dowodu przeciwnego. Można je w większości co do zasady obalić, są jednak i takie, które określa się mianem niewzruszalnych, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wniosku o wszczęcie postepowania w sprawie przysposobienia dziecka, zawierające  datę urodzenia dziecka, z poświadczeniem sądu opiekuńczego o dacie wystąpienia  do sądu, albo prawomocne (...)

 • Rządowy projekt zmiany ustawy o kontroli skarbowej oraz Ordynacji podatkowej

  ”. Art. 122 jest normą określającą zasady ogólne postępowania podatkowego, tzw. zasadę prawdy obiektywnej, a art. 180 normą generalną, odnoszącą się do sposobu gromadzenia materiału (...)

 • Ogólne zasady postępowania podatkowego

  trakcie samego postępowania. Naruszenie zasady zaufania stanowi jednocześnie naruszenie zasady praworządności. Zasada zaufania wyrażona jest przede wszystkim w art. 121    § (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

  Szukam bardzo dobrego prawnika!!! Chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie. Czy możecie mi kogoś polecić? Rejon Poznania. Słyszałem o kancelarii Grzybkowski (...)

 • grafolog a sprawa karna

  Czy można zarządać ponownej ekspertyzy grafologa chodzi o zarzut podrobienia podpisu? (ama) można złożyc wniosek o przeprowadzenie kolejnej ekspertyzy; (...)

 • Ściąganie alimentów z zagranicy

  Witam, jestem ponad rok po rozwodzie i mam przyznane alimenty na córkę i na mnie. Były mąż od pół roku dosyć regularnie płaci na dziecko, ale (...)

 • HELP ME Swiat sie wali !!!

  We wrześniu 2000 roku na łamach listy dyskusyjnej portalu GG Parkiet, dla "zartu" mój kolega zamiescił ogłoszenie " Sprzedam akcje (...)

 • Arbitraż i sądownictwo polubowne

  Zapraszam do dyskusji na temat sądownictwa arbitrażowego (polubownego) (miami) Sądownictwo polubowne - TAK. Jest tanie, szybkie, wyrok jest równoznaczny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane