Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  charakter osobisty, uważa się za spełnione, jeżeli spełnia je zarządca sukcesyjny); zarządca sukcesyjny przedłoży dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa (...)

 • Zarządca w postępowaniu upadłościowym

  nim. Syndyk lub zarządca wykonuje obowiązki sprawozdawcze, jakie ciążyłyby na upadłym. Syndyk lub zarządca prowadzący przedsiębiorstwo upadłego nie może prowadzić działalności wymagającej (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  propozycje układowe może złożyć również nadzorca sądowy albo zarządca.2. Z ważnych powodów sędzia-komisarz może przedłużyć do trzech miesięcy termin do zgłoszenia propozycji (...)

 • Porada prawna na temat zarządca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zarządca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na czym polega i kto sprawuje zarząd nad nieruchomością w czasie egzekucji?

  ;w.   Czy zarządca otrzymuje wynagrodzenie za sprawowanie zarządu?   Zarządca może żądać wynagrodzenia oraz zwrotu wydatków, które w związku z zarządem poniósł (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  . 2. Zarządca nieruchomości jest zobowiązany do stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych.  3. Zarządca nieruchomości podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności

 • zarządca sądowy

  przez kilkanaście miesięcy, aż do jego śmierci. Mimo mojego sprzeciwu, zarządca wycofał pozwy przeciwko najemcom o zapłatę zaległego czynszu i przyjmuje rozliczenia jego spadkobierców. Uważam, (...)

 • Kurator spadku - obowiązki podatkowe

  są współwłaściciele nieruchomości, a nie zarządca (tak: interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach, PPB1-4407/I/43/2005). Zarządca sądowy działający na polecenie sądu, niebędący pełnomocnikiem

 • Zarządzanie nieruchomościami po zmianach 22 września 2004 r.

  zawartą umową o zarządzanie nieruchomością, w zakresie objętym tą umową, zarządca odpowiedzialny zawodowo za jej wykonanie ma prawo wglądu oraz pobierania odpowiednich odpisów, wypisów i zaświadczeń

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu, upadły ani zarządca nie mogą spełniać świadczeń, które z mocy ustawy są objęte układem, z zastrzeżeniem art. 88. Art. 88. Za (...)

 • Ustawa o własności lokali

  korzystanie z budynków i urządzeń z nimi związanych, zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany przedstawić (...)

 • Kontrakt menedżerski - Wszystko co musisz wiedzieć

  odpowiednio przepisy o umowie zlecenia. Umowa zlecenia podlega ogólnym regułom dotyczącym ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych. Pamiętaj, że: Zarządca przedsiębiorstwa

 • Książka i zarządca obiektu budowlanego

  nieruchomościami. Jednakże pewne problemy występują w przypadku własności lokali. Tu zarządca (zarząd) to nie zawsze „licencjonowany zarządca”, gdyż można – na podstawie (...)

 • Ryczałt z tytułu najmu

  mojej oceny, metoda powyższa jest błędna, gdyż wszelkie wpłacone środki pieniężne z tytułu opłat za czynsz gromadzone są na wyodrębnionym koncie bankowym, którym dysponuje zarządca sądowy. (...)

 • Obowiązki właściciela i zarządcy w związku z utrzymywaniem obiektów budowlanych

  kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.Jakie dokumenty powinien posiadać właściciel lub zarządca w związku z utrzymywaniem obiektu?Właściciel lub (...)

 • Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem osoby fizycznej

  zarządca sukcesyjny będzie się posługiwać dotychczasową firmą przedsiębiorcy z dodaniem oznaczenia „w spadku”. Zarząd sukcesyjny nie może być przeniesiony, natomiast zarządca (...)

 • Inwentaryzacja budynku przez zarządcę

  zarządca może pozywać i być pozywany. Należy przy tym pamiętać, iż czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu zarządca może wykonywać tylko za zgodą stron, a w jej braku - za (...)

 • Skutki niezatwierdzenia sprawozdania zarządcy

  ; zarządca, nieruchomość, sprawozdanie, sąd, dłużnik

 • Przekroczenie uprawnień zarządcy nieruchomością

  zawodowej z możliwością ubiegania się o ponowne jej nadanie po upływie 3 lat od dnia pozbawienia. prawo cywilne, nieruchomosci, zarządca, uprawnienia właścicieli

 • Uprawnienia i obowiązki kuratora spadku

  chwilą przyjęcia kurateli względem spadku będzie Pan działał jak zarządca. Jeżeli będzie Pan napotykał na jakiekolwiek trudności w objęciu spadku (możliwości wejścia na nieruchomość, wglądu (...)

 • Wynagrodzenie reprezentanta upadłego

  . W sprawach objętych tym zarządem zarządca pełni czynności zastrzeżone dla nadzorcy sądowego. Syndyk, nadzorca sądowy i zarządca mają prawo do wynagrodzenia za swoje czynności odpowiadającego (...)

 • Odpowiedzialność zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej

  40000 zł. Odwołany Zarządca zobowiązał się werbalnie do naprawy szkód w terminie do 31.05.2006 r. Odwołany Zarządca odrzucił propozycję zabezpieczenia deklarowanego zobowiązania poprzez (...)

 • Co to jest egzekucja przez zarząd przymusowy?

  przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym zarządca w kolejności pokrywa następujące wydatki: 1) koszty egzekucji wraz ze swoim wynagrodzeniem oraz zwrot własnych wydatków;   2) bieżące

 • Ustalenie listy wierzytelności

  , syndyk, nadzorca sądowy albo zarządca sporządza uzupełnienie listy wierzytelności obejmujące takie wierzytelności wraz z zaznaczeniem, w jaki sposób będą zaspokajane (jest to tzw. uzupełniająca (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  lub wybuchu, właściciel, zarządca lub użytkownik obiektu jest obowiązany:  ocenić zagrożenie pożarowe w miejscu, w którym prace będą wykonywane;  ustalić rodzaj przedsięwzięć (...)

 • Zarządca sądowy nieruchomością

  wniosku o odjęcie zarządu, odebranie dłużnikowi pomieszczeń w zajętej nieruchomości) - po uchyleniu art. 932 - nie są zaskarżalne. współwłasność, zarządca sądowy, zmiana, wniosek

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)

 • Zarządca obiektu

  Definicja zarządcy obiektu (malekk) Jeżeli mowa o zarządcy nieruchomościami to definicja znajduje sie w Ustawie o gospodarce nieruchomościami z sierpnie (...)

 • Udostępnianie danych osobowych . Czt może to robić zarządca ?

  Proszę o pomoc . Jestem właścicielką mieszkania w bloku 40 rodzinnym . zadłużyliśmy mieszkanie na 2 tyś zł a nas zarządca wspólnoty i jego zarząd (...)

 • wymiana okien???? skutk???2 tygodnie na wymiane!!!????????

  Jestem włascicielem mieszkania z KW ,mamy wspólnote, wymieniłam okna , niestety ich podział jest troszkę innych niz pozostałych okien w budynku ( (...)

 • Wybity bark...

  Mam pytanie - czy jeśli doszło do wybicia barku na chodniku w mieście i poszkodowany ma założony gips i nie może pracować to może starać się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane