Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  ; 2, zarząd przydziela proporcjonalnie do zgłoszeń.§ 4. Akcje nieobjęte w trybie określonym w § 2 i § 3 zarząd przydziela według swojego uznania, jednak po cenie nie niższej (...)

 • Ustawa o własności lokali

  korzystanie z budynków i urządzeń z nimi związanych, zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany przedstawić (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  sukcesji generalnej zarząd dokonuje wpisu w księdze akcyjnej na wniosek osoby uprawnionej. § 4. Przed dokonaniem zmian w księdze akcyjnej zarząd powiadamia o swoim zamiarze osoby zainteresowane

 • Porada prawna na temat zarząd

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zarząd, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mienie PKP

  " uzyskało z mocy ustawy zarząd powierniczy, który następnie uległ przekształceniu w zarząd poprzez skreślenie użytego w tekście przedwojennym słowa "powierniczy". Dla udzielenia odpowiedzi (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  trwały zarząd z mocy prawa z dniem ich nabycia.Art. 18. Nieruchomości mogą być oddawane jednostkom organizacyjnym w trwały zarząd, najem i dzierżawę oraz użyczane na cele związane (...)

 • Co to jest egzekucja przez zarząd przymusowy?

  przez zarząd przymusowy. Czy po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy dopuszczalne są inne egzekucje? Po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy prowadzenie egzekucji administracyjnych (...)

 • Jesteś właścicielem odrębnej własności lokalu? Sprawdź jakie uprawnienia względem wspólnoty ma zebranie właścicieli

  zarządu dokonanymi przez zarząd, mogą jednak: odwołać zarząd lub poszczególnych jego członków w każdej chwili na mocy uchwały, żądać ustanowienia przez sąd zarządcy przymusowego, (...)

 • Europejskie Rady Zakładowe w Polsce

  nadzwyczajnych okoliczności mających istotny wpływ na sytuację pracowników, zarząd centralny ma obowiązek zawiadomić o tych okolicznościach prezydium, a w przypadku jego niepowołania - europejską (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  ; 3. Uchwały pisemne, powzięte zgodnie z art. 227 § 2, zarząd wpisuje do księgi protokołów.§ 4. Wspólnicy mogą przeglądać księgę protokołów, a także żądać wydania poświadczonych (...)

 • Jakie decyzje może samodzielnie podejmować zarząd wspólnoty mieszkaniowej?

  czynności zwykłego zarządu oraz przekraczające zwykły zarząd. Jakie zadania ma zarząd? Zarząd ma za zadanie kierować sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentować ją na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane