Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  nastąpić albo przez uznanie ojcostwa albo na mocy orzeczenia sądu. § 2. Uznanie ojcostwa nie może nastąpić, jeżeli toczy się sprawa o ustalenie ojcostwa. Art. 73. § 1. Uznanie ojcostwa (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  wychodzi naprzeciw możliwość zaprzeczenia ojcostwa. Elementem koniecznym jednak do zrealizowania tej możliwości jest wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. Jedyną bowiem (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego.

  pozwoliło na wykluczenie ojcostwa\". Po zakończeniu sprawy dotyczącej zaprzeczenia ojcostwa Pani męża konieczne będzie ustalenie ojcostwa biologicznego ojca. Na mocy art. 72 § 1 (...)

 • Porada prawna na temat zaprzeczenie ojcostwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaprzeczenie ojcostwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  bezskuteczności uznania ojcostwa może wytoczyć także prokurator, jeżeli wymaga tego dobro dziecka lub ochrona interesu społecznego; wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  urodzenia dziecka.§ 2. Matka powinna wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa przeciwko mężowi i dziecku, a jeżeli mąż nie żyje - przeciwko dziecku.§ 3. Obalenie domniemania (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  po dojściu do pełnoletności powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, a następnie o ustalenie ojcostwa (przy czym ewentualna wcześniejsza sprawa rozwodowa nie wpłynie w żaden sposób na kwestię (...)

 • Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

  dotyczy to części orzekającej o roszczeniach alimentacyjnych (art. 458 K.p.c.). Powództwo wzajemne o ustalenie ojcostwa jest niedopuszczalne. W czasie trwania procesu o ustalenie ojcostwa (...)

 • Alimenty od biologicznego ojca dziecka

  termin do wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa, nie będzie możliwe dochodzenie jakichkolwiek roszczeń alimentacyjnych od faktycznego ojca dziecka. Natomiast z roszczeniami takimi (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki

  ojcostwa może wnieść ojciec, matka lub samo dziecko. Nie może go natomiast wnieść mężczyzna, który sądzi, że jest rzeczywistym ojcem. Matka dziecka może wnieść powództwo o zaprzeczenie (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów

  powództwa o zaprzeczenie ojcostwa przez prokuratora, na zasadzie art. 86 k.r.i.o. oraz art. 7 kodeksu postępowania cywilnego. Jest to jego indywidualne uprawnienie, niezależne od wniosków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)

 • problem z byłą żoną

  Mam problem, trzy lata temu opuściła mnie żona, po jakimś czasie wniosła pozew do sadu o rozwód bez orzekania o winie. Dowiedziałem się ze ma kogoś (...)

 • zaprzeczenie ojcostwa alimenty

  Witam Znalazłem się w życiowych tarapatach i jeśli ktoś mógłby mi pomóc bardzo proszę o rade. Otóż po trzech latach małżeństwa żona zdradziła (...)

 • Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane