Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  wynikających z art. 56 pkt 5 i art. 57 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, stanowi pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis. Świadczenia (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu - dzieci i młodzieży do lat 18: a) z funduszu socjalnego, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (...)

 • Zapomoga zdrowotna dla emerytowanego nauczyciela

  się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Środkami Funduszu administruje pracodawca. Jeśli środki funduszu są wykorzystywane (...)

 • Porada prawna na temat zapomoga dla emeryta z funduszu socjalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zapomoga dla emeryta z funduszu socjalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura a praca za granicą

  w tym zakresie przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz 748 z późn. (...)

 • Fundusz socjalny

  z komisją socjalną? Zgodnie z art. 2 pkt 5 Ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych osobą uprawnioną do korzystania z funduszu są pracownicy oraz ich rodziny, (...)

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  socjalnego zawiera się na czas oznaczony, z możliwością przedłużenia na następny okres. Poza osobami, które nabyły prawo do lokalu socjalnego na mocy orzeczenia sądu, umowa (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  układem zbiorowym pracy, postanowienia w sprawie nietworzenia Funduszu i niewypłacania świadczenia urlopowego zawiera się w regulaminie wynagradzania. Z czego tworzony jest Fundusz? Fundusz (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  przy ostatniej waloryzacji w 1998 r. - dla emerytury lub renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy;  2) 18% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty z tytułu (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  bądź wywieszony w takim miejscu w budynku, aby każdy lokator mógł bez przeszkód się z nim zapoznać.Opróżnienie lokalu a lokal socjalnyZgodnie z regulacją art. 14 ust. (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  KRUS, pełniący z urzędu funkcje zarządu tego funduszu, pod nadzorem Rady Nadzorczej funduszu składkowego. Fundusz składkowy pozostaje funduszem samofinansującym (nie korzystającym z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • zapomoga z funduszu socjalnego

  Wszyscy pracownicy naszej firmy dostali zapomogę na święta z funduszu socjalnego, uprzednio składając pisemny wniosek. Jestem w ciąży i od 6 miesięcy (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • Podatek od imprezy firmowej??

  Prosze o informacje. Czy uczestnicząc w firmowej imprezie, musze zapłacić podatek? Bo jest to przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Jeśli (...)

 • Zakładowa organizacja związkowa

  W moim zakładzie nie działa żaden związek zawodowy od 3 lat (z naszej woli). Od kilku miesięcy 3 pracowników zapisało się do "S", składając (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane