Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowód na udzielenie pożyczki

  bez obecności osób trzecich, bezpośrednio po wybraniu z bankomatu w banku. W czasie wybierania pieniędzy była też obecna osoba pożyczająca. Czy nagranie z kamery bankowej może być (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu karnym

  Krakowie w wyroku z dnia 14 marca 2007 (sygn. akt II AKa 13/2007, Krakowskie Zeszyty Sądowe 2007/5 poz. 42), protokół czynności procesowej sporządza się z możliwą dokładnością, (...)

 • Policjanci z kamerkami...

  ; "Podczas interwencji kamery pozwolą w sposób jednoznaczny wyjaśnić sytuacje, w których jest słowo przeciwko słowu. Doświadczenia np. z USA pokazują, że kamery na mundurach (...)

 • Porada prawna na temat zapis z kamery

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zapis z kamery, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapis windykacyjny - czyli można już zapisać konkretną rzecz konkretnej osobie

  skład spadku.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). zapis windykacyjny, zapis zwykły, zapis, (...)

 • Kamery w miejscu pracy

  o nadzorze kamerami nie zwalnia pracodawcy z obowiązku indywidualnego poinformowania pracowników o umieszczonych w miejscu pracy kamerach rejestrujących obraz i dźwięk.Pozostaje jeszcze kwestia

 • Formy elektronicznej przestępczości bankowej

  swojej formy: robakami, koniami trojańskimi (trojanami) lub wirusami. Takiego "robaka" można ściągnąć korzystając z zainfekowanych witryn internetowych.Bardziej zaawansowaną, a co za tym (...)

 • Będą obowiązkowe kamery na salach sądowych. Prezydent podpisał ustawę

  ; Kodeks postępowania karnego wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r. kodeks postępowania karnego, kamery, sąd

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  przez nią tej funkcji okaże się z innych przyczyn niemożliwe, zapis na sąd polubowny traci moc, chyba że strony postanowiły inaczej. W braku odmiennej umowy stron, zapis na sąd polubowny (...)

 • Posłowie przegłosowali kamery na salach rozpraw

  lub skracać, aby protokolant nadążył z zapisywaniem. Powierzając rejestrację procesu kamerom i mikrofonom zwolni się jednocześnie przewodniczącego z konieczności dyktowania protokolantowi (...)

 • Cyfrowe kamery wyłapią kiboli

  do postaci cyfrowej. Kamery najlepszej jakości będą monitorowały trybuny i płytę boiska. Tutaj obraz zostanie zarejestrowany z częstotliwością przynajmniej 12 klatek na sekundę i z (...)

 • Policjanci będą chodzić z kamerkami

  programu, kupionych zostało 180 kamer wraz z niezbędnym wyposażeniem (po 60 do każdego z trzech garnizonów dla policjantów ruchu drogowego oraz patroli interwencyjnych). Wiceminister (...)

 • Nowe prawo - zapis windykacyjny i dłuższy czas na dochodzenie zachowku

  spadkobierców oraz osób uprawnionych z tytułu zachowku. W związku z tym, iż zapisodawca może rozporządzić poprzez zapis windykacyjny większością bądź też całym swoim (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. (...)

 • Kamery wyłapią stadionowych chuliganów

  sprzętu. Ponadto wszystkie kamery mają być wyposażone w złącza, które umożliwią natychmiastowe wydrukowanie zarejestrowanego obrazu, w wielkości nie mniejszej niż 9 x13 cm i z rozdzielczością (...)

 • Projektowane zmiany w kodeksie postępowania cywilnego oraz prawie upadłościowym i naprawczym

  sądowi polubownemu,- zapis w umowie spółki lub statucie spółdzielni albo stowarzyszenia, zapis taki wiązać będzie spółkę i jej wspólników albo spółdzielnię czy stowarzyszenie i ich (...)

 • Kiedy i jak przeprowadza się postępowanie polubowne?

  polubownego spory o prawa majątkowe z wyłączeniem jednakże spraw o alimenty a także sprawy niemajątkowe oraz sprawy z zakresu prawa pracy, przy czym zapis na sąd polubowny obejmujący (...)

 • Naruszenie zasad współwłasności

  kamery przy wejściu na posesję trudno traktować jako naruszenie zasad współwłasności, albowiem czynność ta zasadniczo nie utrudnia Panu korzystania z nieruchomości (może Pan swobodnie z (...)

 • Prywatny monitoring w prawie polskim

  obawy obywateli, którzy z róznych powodów chcą zainstalować taki monitoring. Niejednokrotnie ich motywy powinny znaleść uznanie w oczach ustawodawcy, np. mieszkańcy osiedla własnym

 • Zapis w testamencie - co to takiego?

  . Roszczenie zapisobiercy powstaje co do zasady z chwilą ogłoszenia testamentu (wtedy staje się wymagalne), zaś przedawnia się z upływem lat pięciu od chwili wymagalności zapisu. Pamiętaj, (...)

 • Stroisz grób na święta? Uważaj na mandat

  ręcznego miotacza gazu i broni gazowej, - kajdanek, - psa służbowego. Kamery pomogą wyłapać śmieciarzy i złodziei Niektóre nadleśnictwa do walki z kradzieżą gałęzi wysyłają (...)

 • Monitoring nie tylko w celi

  przestępstw i skazanych przejawiających zachowania autodestruktywne. Projektowane zmiany wynikają z konieczności ustawowego uregulowania kwestii związanych z monitorowaniem zakładów karnych (...)

 • Nagrania z kamery przy bankomacie

  . Przede wszystkim należy zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wraz z zawiadomieniem powinna Pani poformować prokuratora o możliwości ustalenia sprawcy przez zbadanie (...)

 • Koniec z fikcją w testamentach

  ;lnikowi z pracy np. 10 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że od razu mają oni prawo do jeżdżenia autem i wydawania zapisanych pieniędzy. Zmieni się to wraz z nowelizacją kodeksu cywilnego, która

 • Dane osobowe z monitoringu niechronione

  wystąpienia sytuacji niebezpiecznych (np. w godzinach nocnych, w tym w najgroźniejszym okresie wskazywanym przez Policję: w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę), w połowie miast (...)

 • Monitorowanie pracowników

  monitoringu pracowników nie została wprost uregulowana w polskim prawie pracy. Budzi ona pewne kontrowersje, gdyż dochodzi tu do starcia się z jednej strony prawa pracodawcy do nadzorowania przebiegu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Powódź zawiniona przez PKP

  Witam - Chciałbym poruszyć temat, który dotyczy bezpośrednio miejsca w którym mieszkam. Mój pech polega na tym, że jest to miejsce sąsiadujące (...)

 • podgladanie w pracy przez szefa kamera

  Mam takie pytanie - czy szef moze w zakladzie pracy zamontowac kamery i korzystac z ich obrazu poprzez internet w domu patrzac co robia jego pracownicy? (...)

 • kamery...

  witam. pracuje na hali produkcyjnej, niedawno zostały założone kamery, zostalismy o tym poinformowani, tylko ze to jest firma w firmie i jesteśmy kontrolowani (...)

 • Kamera przemysłowa wycelowana w okno!!

  Sprawa wygląda tak... w nowym bloku a raczej w nowych blokach które wybudowano jakieś 2 lata temu od trony mojego podwórka, niedawno zainstalowano (...)

 • boję się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Mam problem (duuży problem) związany z moją mamą. Moja mama pracowała w sklepie w którym była możliwość wysłania totolotka.Po zrobieniu raportów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane