Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lepsze badania powietrza

  badawczych; uczestniczeniu, przynajmniej raz na trzy lata, w programach zapewnienia jakości organizowanych przez Komisję Europejską. Rozszerzenie i doprecyzowanie zakresu zadań krajowego laboratorium

 • Czy przedsiębiorca powinien postarać się o ISO?

  standardy, poświęcone systemowi zapewnienia jakości. System zarządzania jakością jest narzędziem umożliwiającym każdemu przedsiębiorstwu podnoszenie poziomu jakości wytwarzanych (...)

 • Lepsza diagnoza sytuacji smogowej?

  , np. zakłady przemysłowe, fundacje, instytuty naukowo-badawcze i samorządy. Po zmianach KLRiW będzie także odpowiedzialne za koordynację w Polsce unijnych programów zapewnienia jakości (...)

 • Porada prawna na temat zapewnienia jakości

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zapewnienia jakości, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakość handlowa pieczywa

  % w I kwartale 2008 roku do 12% w II kwartale 2008 roku) co wskazuje na nieznaczne pogorszenie jakości pieczywa. Może to wynikać, ze stosowania surowców o gorszej jakości lub z niewłaściwych

 • Reforma systemu badań technicznych pojazdów

  środowiska. Nowe przepisy dostosowują polskie prawo do rozwiązań przyjętych w Unii Europejskiej. Zgodnie z projektem, za organizację i funkcjonowanie systemu zapewnienia jakości badań technicznych

 • Kontrola jakości produktów żywnościowych

  przyjętej struktury organizacyjnej pod względem zapewnienia jakości zdrowotnej wyrobów gotowych; 2) ocenę oddziaływania organizacji pracy na poszczególnych stanowiskach na wyniki w zakresie (...)

 • Jakich oświadczeń i dokumentów może żądać zamawiający od wykonawców w zamówieniach publicznych?

  zaświadczeń, o których mowa w pkt 3 i 4, może też złożyć inne dokumenty potwierdzające odpowiednio stosowanie przez wykonawców równoważnych środków zapewnienia jakości (...)

 • Kontrole NIK

  wzbogacony o uznane rozwiązania w zakresie metodologii kontroli. System zapewnienia jakości procesu kontrolnego Standardy kontroli to 17 grup tematycznych, obejmujących najważniejsze etapy i (...)

 • Raport NIK. Uczelnie przegrywają z piratami

  doskonalenia wewnętrznych systemów zapewnienia jakości, które mogły uwzględniać działania w zakresie zapobiegania i wykrywania plagiatów m.in. poprzez wykorzystanie komputerowych programów (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  celu zapewnienia odpowiedniej jakości procesu nauczania w tych jednostkach, bezpieczeństwa uczniów i wychowanków, a także w trosce o zapewnienie nauczycielom tych jednostek możliwości

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  zapewnienia odpowiedniej jakości procesu nauczania, w publicznych innych formach wychowania przedszkolnego, przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  podwyższania wynagrodzenia tych osób. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości procesu nauczania, w publicznych innych formach wychowania przedszkolnego, przedszkolach, szkołach i placówkach

 • Finansowanie zadań oświatowych

  , w indywidualnych przypadkach, do podwyższania wynagrodzenia tych osób. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości procesu nauczania, w publicznych innych formach wychowania przedszkolnego

 • Skorzystaj z programu PHARE 2003!

  inwestycyjnych, biznesplanów, określenia pozycji firmy na rynku, tworzenie strategii rozwoju, planowania i rozwoju produktu, finansów wewnętrznych i księgowości, zapewnienia jakości i dostępu (...)

 • Jakie powinny być nasze szkoły w XXI wieku?

  nauczycieli oraz systemu oceny;Zobowiązanie do zapewnienia wysokiej jakości nauczania dla każdego ucznia poprzez: upowszechnienie edukacji przedszkolnej; równość uczniów w systemach (...)

 • Wymogi przy działalności gastronomicznej

  , wymaga spełnienia wymagań koniecznych do zapewnienia właściwej jakości zdrowotnej, w tym wymagań dotyczących pomieszczeń, urządzeń oraz ich lokalizacji, a osoby biorące udział w produkcji (...)

 • Szanse rozwoju dla portów

  minimalne wymogi dotyczące świadczenia usług portowych – w przypadku, gdy będą one niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości usług portowych. Rozporządzenie Unii Europejskiej ma zastosowanie (...)

 • Wysyłkowe apteki

  . W celu zapewnienia odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa obrotu tymi produktami wprowadzono nowe upoważnienie dla Ministra Zdrowia, który określi w rozporządzeniu warunki sprzedaży i (...)

 • Nowelizacja megaustawy

  ;przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi tzw. umowy zasięgowe, zobowiązujące operatorów do zapewnienia odpowiedniej jakości usług mobilnych nawet na obszarach trudnych geograficznie. Przygotowane (...)

 • Najwyższa Izba Kontroli prześwietliła finanse CERN

  uczestniczył wcześniej w wielu projektach audytorskich na forum międzynarodowym. Zespół prowadzi działania bezpośrednio na terenie CERN. Izba w celu zapewnienia najwyższej jakości (...)

 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest porozumienie

  brakujące definicje usług dedykowanych osobom z dysfunkcją wzroku oraz z dysfunkcją słuchu. Zakłada on konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości poszczególnych rodzajów udogodnień (...)

 • Jakość handlowa świeżych owoców i warzyw

  procentowego) oraz znakowania (spadek o 17 pkt procentowych).W celu zapewnienia w sprzedaży owoców i warzyw  spełniających wymagania norm jakości handlowej, należy w sposób (...)

 • Reforma szkolnictwa wyższego i nauki

  komunikacie ministra. Podniesienie jakości i przydatności kształcenia na studiach wyższych Projekt zakłada znaczne podwyższenie jakości dyplomów. Po pierwsze, przez postawienie na wybitnych

 • Right2Water

  lat unijnych przepisów dotyczących jakości wody pitnej. Dzięki tej polityce, chroniącej zdrowie obywateli, można bezpiecznie pić wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Filary tej polityki

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  znacznie zmieni przemysł. Jeśli postawimy na konkurencyjną, wysokiej jakości, uczciwą i bezpieczną sztuczną inteligencję osiągniemy sukces. Jesteśmy liderem w przemyśle i mamy wiedzę naukową, (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.