Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa prawo wekslowe

  Zapłata przez wyręczenieArt. 59.  Zapłata przez wyręczenie może nastąpić we wszystkich przypadkach, w których można dochodzić zwrotnego poszukiwania po terminie płatności (...)

 • Księgowa nie wystarczy - zapłata podatku wspólnika z rachunku bankowego spółki osobowej

  określił, że w obrocie bezgotówkowym zapłata podatku możliwa jest jedynie z rachunku bankowego podatnika. Nie jest zatem dopuszczalna, w obrocie bezgotówkowym, zapłata podatku (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła. Nie dotyczy podatników, którzy rozpoczęli ewidencjonowanie tych usług (sprzedaży towarów) przed dniem 1 stycznia 2008 r. 45

 • Porada prawna na temat zapłata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zapłata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła1)  51    Czynności wymienione w art. 7 (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  trasat odmówił zapłaty. Art. 61. Kto wystawia czek, nie mając u trasata potrzebnego funduszu do rozporządzenia, lub po wystawieniu czeku rozporządza pokryciem, jeżeli skutkiem tego zapłata (...)

 • Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości

  nieruchomości.Oczywiście strony mogą również postanowić, iż zapłata ceny nastąpi w ciągu określonej ilości dni od podpisania umowy sprzedaży nieruchomości. W takiej sytuacji wierzytelność (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła2) 45  Czynności wymienione w art 7 ust 1 pkt 5 i ust 2 oraz art 8 ust 2 ustawy 46  Usługi stołówek w placówkach

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  wykonanie każdej części usługi zostałaby określona w umowie zapłata). Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi budowlanej (budowlano-montażowej) przez partnera prywatnego (...)

 • Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel – czyli elementy składowe weksla?

  sumy pieniężnej. Oznaczenie osoby na rzecz lub na zlecenie, której zapłata ma być dokonana – czyli remitenta. Bezwzględnie niezbędnym również elementem weksla jest jego podpisanie przez (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  .  2. Zapłata odszkodowania ubezpieczającemu na inne cele niż przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego może nastąpić tylko za zgodą wierzyciela hipotecznego.  Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czas realizacji a zapłata

  Witam, wykonuję aplikację na Androida. Jestem freelancerem, a mój zleceniodawca to pośrednik pomiędzy mną, a klientem docelowym (gość wyłącznie (...)

 • zapłata za zaległe faktury

  Witam , Jakie kroki muszę począć by skierować sprawe do sądu za niepłacenie za faktury za sprzedaż towaru. Muszę zaznaczyć że do kontrahenta (...)

 • Zapłata za konto pobieraczek.pl

  witam, założyłam konto na pobieraczek.pl, dostałam maila do zapłaty abonamentu, usunęłam tego maila bo myślał że to jakaś nieprawda. dziś dostałam (...)

 • zapłata za usługę

  Witam Mam pytanie nie dostałem wynagrodzenia za usługę co powinienem zrobić?Z góry dziękuję za pomoc

 • Zapłata za pracę

  Mój mąż jest budowlańcem, ostatnio budował dom, trwało to 4 miesiące, zawarł z właścicielem umowę pisemną, lecz oprócz tego własciciel zobowiązał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane