Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsultacje społeczne do Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza

    lutego 2019 r., na adres poczty elektronicznej kinga.majewska@mos.gov.pl. Pobierz dokument: Krajowy program ograniczania zanieczyszczenia powietrza. Pobierz: formularz uwag

 • Wyrok TSUE ws. jakości powietrza

  zwraca uwagę na trend polepszania się jakości powietrza w naszym kraju, zgodnie z wymaganiami prawa UE i krajowego. jakość powietrza, TSUE, zanieczyszczenia, stężenie pyłu PM10, pył, smog

 • Substancje zanieczyszczające wodę pod ścisłą kontrolą

  . Do 2018 roku państwa członkowskie będą musiały zmniejszyć zanieczyszczenia wód substancjami uznanymi za "priorytetowe" oraz stopniowo wyeliminować zanieczyszczenia substancjami (...)

 • Porada prawna na temat zanieczyszczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zanieczyszczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona pracowników przed zagrożeniami zawodowymi w miejscu pracy

  zanieczyszczeniami powietrza, hałasem i wibracjami, przyjęta w Genewie dnia 20 czerwca 1977 r. (Dz. U. 2005 r., Nr 66, poz. 574) zanieczyszczenia powietrza, hałas, wibracje, Międzynarodowa Organizacja (...)

 • Unia ogranicza pył w powietrzu...

  UE, jest niczym w porównaniu ze skutkami zanieczyszczenia powietrza dla człowieka i środowiska naturalnego. Źródło: europarl, europa.eu dyrektywa, pył zawieszony UE, normy emisji zanieczyszczeń

 • Ograniczanie zanieczyszczeń z instalacji przemysłowych

  : WspółdecyzjaDebata: 10.03.2009Głosowanie:10.03.2009Źródło: Serwis prasowy Parlamentu Europejskiego, redakcja polska, 10.03.2008 emisje, spalarnie, powietrze, dyrektywa, UE, WE, zanieczyszczenia powietrza, (...)

 • Podrobione środki ochrony roślin - to się nie opłaca

  pozbawienia wolności do 8 lat; zanieczyszczenia wody, powietrza lub ziemi substancją w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie (...)

 • Nie będzie wolno sprzedawać plastikowych jednorazówek...

  prawnych, którego należy bronić i który trzeba promować na poziomie międzynarodowym, biorąc pod uwagę globalny charakter problemu zanieczyszczenia mórz przez tworzywa sztuczne. (...)

 • Redukcja emisji

  programowania i nadzoru nad realizacją polityki ochrony klimatu i atmosfery. Nowelizacja stwarza podstawę prawną do przygotowania „Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza&rdquo

 • Trucie środowiska skończy się więzieniem

  kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeśli następstwem zanieczyszczenia będzie ciężka choroba człowieka, to kara wzrośnie do 10 lat za kratkami. Gdy skutkiem zanieczyszczenia (...)

 • Jakie wymogi dotyczą opakowań i odpadów opakowaniowych?

  . o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (Dz. U. 2001 r., Nr 63, poz. 638, ze zm.) Źródło: www.mos.gov.pl odpady opakowaniowe, opakowania, ochrona środowiska, zanieczyszczenia, śmieci

 • Fundusze unijne dla firm

  przeznaczyć na działania przyczyniające się do zmniejszania zanieczyszczenia powietrza. Możesz też liczyć na unijną dotację, gdy działasz w takich branżach jak: zagospodarowanie odpadów (...)

 • Porządek przy posesji

  ;b właściciel nieruchomości sąsiadującej z chodnikiem ma obowiązek usunąć błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia z tego chodnika (tamże str. 169, a także W. Radecki” Ustawa o utrzymaniu

 • Bezpieczne korzystanie z urządzeń gazowych

  : 1) wydzielania się gazów toksycznych, 2) obecności szkodliwych pyłów lub gazów w powietrzu, 3) niebezpiecznego promieniowania, 4) zanieczyszczenia lub zatrucia wody (...)

 • Mycie samochodu w miejscu publicznym

  na sprawcę zanieczyszczenia.   utrzymanie czystości, gmina, prawo miejscowe, uchwała rady, inspektor sanitarny

 • Zniesienie służebności gruntowej

  rozszerzona) Sąd może uznać działanie sąsiada za uciążliwe. Nadmieniam, że działanie to powoduje straty i zanieczyszczenia na mojej nieruchomości, z powodu braku możliwości jej zabezpieczenia.Czy (...)

 • Kiedy pracownik może strajkować?

  rodzaju i stopnia zanieczyszczenia ciała przy określonych pracach. strajk, legalność strajku, przerwa w pracy, zakaz palenia papierosów

 • Zatrudnienie syna w jednoosobowej spółce

  dostosowane do rodzaju i stopnia zanieczyszczenia ciała przy określonych pracach. (§ 115) Pracodawca powinien zapewnić pomieszczenie do spożywania posiłków, jeżeli zatrudnia powyżej dwudziestu pracowników (...)

 • Rekultywacja powierzchni ziemi

  Art. 6.1. ustawy o ochronie środowiska nakazuje zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu na środowisko. Art. 7.1. ww. ustawy mówi o tym, kto ponosi koszty usunięcia skutków zanieczyszczenia środowiska

 • Opłaty na rzecz spółki wodnej

  zanieczyszczenia wody, dla której ochrony spółka została utworzona, obowiązane są do ponoszenia świadczeń na rzecz spółki. Wysokość i rodzaj tych świadczeń ustala starosta w drodze decyzji. (...)

 • Prowadzenie toalety

  zanieczyszczenia lub poza nim, przy zastosowaniu metod mechanicznych, chemicznych lub biologicznych,   odkażanie i czyszczenie wód powierzchniowych w następstwie zanieczyszczeń powstałych wskutek (...)

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

  zanieczyszczenia środowiska (emituje się spaliny, odprowadza ścieki itd.) i dlatego za tak wyrządzoną szkodę na środowisku naturalnym należy płacić. Pieniądze z tych opłat trafiają na specjalnie (...)

 • Kontrola lokalu przez Sanepid

  mogą zrobić w tej sprawie. Bardzo proszę o pomoc - gdzie mogę zgłosić tą sprawę - by po siedmiu latach spierania się chcę z chęcią wrócić do swego domu, nie wchodząc przy okazji w kocie zanieczyszczenia

 • Nowe normy dla jakości powietrza

  , zanieczyszczenia, dym

 • Większa kontrola zanieczyszczeń powietrza

  dniem następującym po dniu ogłoszenia. Prawo ochrony środowiska, zanieczyszczenia powietrza, pył, powietrze

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • nie posprzatanie po psie?

  Od czego zależy wysokość kary za nieposprzątanie po psie? od zachowania osoby czy od psa, czy moze wielkości kupy? Dobre pytanie. Ale raczej do Straży (...)

 • Roszczenie odszkodowawcze

  Podpisałem umowę na wykonanie ogrodzenia.Prace ogrodzeniowe były wykonane z wyjątkiem uruchomienia bramy, miała zostać uruchomiona po dwóch tygodniach( (...)

 • ochrona powietrza

  Czy ktoś może pomóc mi odpowiedzieć na pytanie: Czy wojewoda może zobowiązać zakłady emitujące zanieczyszczenia do powietrza położone na terenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane