Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  zawartych w regulaminie banku. Niezależnie jednak od szczegółów zapisów umowy i regulaminu bankowego po śmierci jednego ze współposiadaczy rachunku bankowego w dyspozycji (...)

 • Uzyskiwanie informacji o koncie bankowym dłużnika

  Moje pytanie dotyczy egzekucji komorniczej z konta bankowego. W jaki sposób komornik ma prawo uzyskać informacje o banku, w którym dłużnik posiada konto (o ile dobrze sprawdziłem to numeru konta (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia

  którym dłużnik posiada rachunek, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej dłużnika, wynikającej z posiadania rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład (...)

 • Porada prawna na temat zamkniecie konta bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zamkniecie konta bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja komornicza

  bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy komornik zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego (...)

 • Będą ułatwienia dla zakładających konta bankowe w UE

  otwarcie konta. Osoby nieposiadające rachunku bankowego mają trudności z otrzymywaniem wynagrodzenia lub świadczeń socjalnych, wykonywaniem przelewów, czy też robieniem zakupów wymagających (...)

 • Pomyłkowy przelew

  zasadzie określać, jakie dane mają się znajdować na formularzu przelewu (czy wystarczy nr konta, czy też konieczne jest podanie imienia i nazwiska beneficjenta) i, które dane (nr konta czy (...)

 • Czynności komornicze dotyczące konta bankowego

  tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy, do wysokości należności będącej przedmiotem egzekucji wraz z kosztami egzekucyjnymi i wzywa bank, aby nie dokonywał wypłat z rachunku (...)

 • Zawieszenie egzekucji a zajęcie rachunku bankowego

  egzekucyjne (w tym również z rachunku bankowego), jednak nie jest w takim przypadku możliwe korzystanie z konta i środków tam się znajdujących. Czy w wyniku zawieszenia postępowania egzekucyjnego (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia a informacja o numerze konta

  . 913–920[1]). Naszym zdaniem żądanie podania numeru konta bankowego dłużnika zmierza do wyjawienia majątku, zatem komornik nie ma uprawnień, by z takim żądaniem występować do pracodawcy-uczestnika

 • Zajęcie konta w egzekucji administracyjnej

  wypłaty zajętej kwoty z rachunku bankowego bez zgody organu egzekucyjnego. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi zawiadomienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • komornik i konto bankowe

  Cześć. Czy przepisy bankowe zabraniają zajęcia oszczędności dłużnika, poniżej konkretnej sumy pieniedzy na koncie? Tak, nie można zając sumy (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Dysponent konta a sprawa windykacyjna!

  Witam!!! Mam pytanie odnośnie firmy KRUK i sprawy windykacyjnej. Po ślubie mój mąż upoważnił mnie do swojego konta bankowego jako Dysponent. W tej (...)

 • Nr konta bankowego za abonament rtv 2011

  Witam , czy ktoś może wie jaki jest nr konta bankowego do wpłat za abonament rtv 2011? Numer konta bankowego jest ustalany indywidualnie dla każdego (...)

 • Podzial majatku a konto oszczednosciowe

  Witam, mam pytanie w zwiazku z podzialem majatku. czekam na uprawomocnienie sie wyroku rozwodowego i chcialabym wniesc sprawe do sadu o podzial majatku. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane