Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ograniczenia w koncentracji przedsiębiorców

  działalności gospodarczej.  Kiedy zamiar koncentracji wymaga dokonania zgłoszenia?Podstawowym kryterium stosowanym w określeniu przypadków, w których zamiar koncentracji wymaga (...)

 • Kwalifikacja oszustwa jako zachowania nieumyślnego

  , korzyść, majątkowe, zawiadomenie, społeczny obowiązek, policja, organy ścigania, prokurator, skargowy, wina, okoliczności, bezpośredni, kierunkowy, zamiar, wniosek, strona podmiotowa, przestępstwo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  kwotę należnego podatku. Kwota należna obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy. Obrót zwiększa się o otrzymane dotacje, subwencje i inne dopłaty o podobnym charakterze mające bezpośredni (...)

 • Porada prawna na temat zamiar bezpośredni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zamiar bezpośredni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kurs szybkiego czytania a koszty uzyskania

  możliwość odliczenia dla celów podatkowych wszelkich kosztów pod tym jednak warunkiem, iż wykaże ich bezpośredni związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, a ich poniesienie ma lub może (...)

 • Kodeks wykroczeń

  aresztu albo grzywny.  Art. 50a. § 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  ocenie jest Pan pokrzywdzonym, ale w sposób pośredni, a nie bezpośredni, a tylko „bezpośrednie” pokrzywdzenie dałoby Panu przymiot strony postępowania przygotowawczego i przy spełnieniu

 • Kodeks karny

  , kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób

 • Szkoda na osobie, czyli o odszkodowaniu za utratę zdrowia

  związek przyczynowy pomiędzy zawinionym czynem niedozwolonym a powstałą szkodą. Związek taki musi być bezpośredni. Oznacza to, że związek przyczynowy zachodzi, jeżeli szkoda wynikająca z czynu

 • Nadużycie prawa w podatku obrotowym

  zasadzie bezpośredni odwołuje się do instytucji obejścia prawa, która w sensie normatywnym podważona została prze polski Trybunał Konstytucyjnym, a następnie usunięte z polskiego prawa podatkowego

 • Budowa budynku na działalność gospodarczą

  osiągnięcia przychodów” oznacza bezpośredni związek pomiędzy kosztem a przychodem (bez danego kosztu nie byłoby przychodu). Nie wystarczy sam zamiar, musi powstać lub zwiększyć się (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobienie dowodu wpłaty

  Znajomi zrobili olbrzymią głupotę, a mianowicie podrobili dowód wpłaty za mieszkanie. Sytuacja dokładnie wyglada tak że wynajmowali mieszkanie od (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane