Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  . Mamy również tutaj do czynienia z przestępstwem umyślnym, które może być  popełnione w obu formach zamiaru (zamiar bezpośredni i ewentualny). Co istotne występek z art. 219 k.k. jest (...)

 • Znamiona przestępstwa oszustwa

  przesłanka również została spełniona. Kolejną przesłanką jest tzw. zamiar bezpośredni. Oznacza to, że sprawca od samego początku zamierzał popełnić przestępstwo. W opisanej sprawie (...)

 • Przestępstwo oszustwa

  podmiotową oszustwa z § 1 stanowi zamiar bezpośredni, tzn sprawca chce popełnić przestępstwo. 1Marek Mozgawa (red.), Magdalena Budyn-Kulik, Patrycja Kozłowska-Kalisz, Marek Kulik (...)

 • Opinia prawna na temat zamiar bezpośredni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zamiar bezpośredni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ograniczenia w koncentracji przedsiębiorców

  działalności gospodarczej.  Kiedy zamiar koncentracji wymaga dokonania zgłoszenia?Podstawowym kryterium stosowanym w określeniu przypadków, w których zamiar koncentracji wymaga (...)

 • Kwalifikacja oszustwa jako zachowania nieumyślnego

  , korzyść, majątkowe, zawiadomenie, społeczny obowiązek, policja, organy ścigania, prokurator, skargowy, wina, okoliczności, bezpośredni, kierunkowy, zamiar, wniosek, strona podmiotowa, przestępstwo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  kwotę należnego podatku. Kwota należna obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy. Obrót zwiększa się o otrzymane dotacje, subwencje i inne dopłaty o podobnym charakterze mające bezpośredni (...)

 • Kurs szybkiego czytania a koszty uzyskania

  możliwość odliczenia dla celów podatkowych wszelkich kosztów pod tym jednak warunkiem, iż wykaże ich bezpośredni związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, a ich poniesienie ma lub może (...)

 • Kodeks wykroczeń

  aresztu albo grzywny.  Art. 50a. § 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia (...)

 • Umyślne naruszenie przepisów o finansach publicznych

  , finanse, naruszenie, umyślność, nieumyślność, godzenie się, przewidywanie, wina, sprawca, zamiar, umowa, upoważnienie, zobowiązanie, bezpośredni, czynności

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  ocenie jest Pan pokrzywdzonym, ale w sposób pośredni, a nie bezpośredni, a tylko „bezpośrednie” pokrzywdzenie dałoby Panu przymiot strony postępowania przygotowawczego i przy spełnieniu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobienie dowodu wpłaty

  Znajomi zrobili olbrzymią głupotę, a mianowicie podrobili dowód wpłaty za mieszkanie. Sytuacja dokładnie wyglada tak że wynajmowali mieszkanie od (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane