Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  położenie nieruchomości, w której zamieszkuje, przedstawiając do wglądu dowód osobisty lub paszport.  Obywatel polski dokonujący zameldowania na pobyt stały lub czasowy (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  tego, czy dana osoba jest zameldowana na pobyt stały, czy na pobyt czasowy. Zasadą jest, że osoba zameldowana na pobyt czasowy, lecz przebywająca nieprzerwanie (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej, dokument "zgoda na pobyt tolerowany" albo zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego (...)

 • Porada prawna na temat zameldowanie na pobyt stały

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zameldowanie na pobyt stały, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie na pobyt stały

  realizacji obowiązku meldunkowegoznajdującym się na stronach naszego serwisu. Prosimy także o zaznajomienie się z wzorem Wniosku o zameldowanie na pobyt stały zameldowanie, (...)

 • Zameldowanie a zgoda właściciela

  . Dlatego też w chwili obecnej nie jest już wymagana zgoda właściciela budynku na zameldowanie na pobyt stały. W związku z tym w dalszym ciągu będzie Pan mógł zameldować (...)

 • Dokumenty niezbędne do zameldowania

  . Artykuł 9 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych nakazuje osobie ubiegającej się o zameldowanie na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące przedstawienie (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały

  Chciałabym zameldować się na pobyt stały. Jakie dokumenty powinnam przedstawić w urzędzie? Osoba zobowiązana do zameldowania się na pobyt stały przedstawia (...)

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym

  tymczasowe na czas określony. Jedna z osób zamieszkujących budynek hotelowy wystąpiła z wnioskiem o zameldowanie na pobyt stały. Czy Gmina ma prawo odmówić zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  społeczną, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy przed upływem 24 godzin od chwili przybycia. W tym miejscu należy również wskazać, na przepis art. (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  bezpłatna. Bezpłatnie zostanie również wydane zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały, które urząd wyda bez konieczności wnioskowania. Płatne – 17 zł – (...)

 • Wybór urzędu skarbowego?

  się, pod groźbą kary grzywny, na pobyt stały lub czasowy. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy następuje pod oznaczonym adresem. Osoba posiadająca obywatelstwo (...)

 • Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, zameldowanie dziecka, czy może skorzystanie z pełnomocnictwa do zameldowania innej osoby. Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiednich (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały i tymczasowy

  przebywania. Jeżeli zatem przebywa Pani w określonym miejscu z zamiarem stałego pobytu, wówczas powinna zostać Pani zameldowana na pobyt stały. Podkreślić należy, że za osobę nieposiadającą (...)

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  i w jakiej formie ma być wyrażona? Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące należy przedstawić potwierdzenie pobytu w lokalu osoby zgłaszającej pobyt (...)

 • Stałe zamieszkiwanie a stałe zameldowanie

  przyjmuje się, iż zameldowanie na pobyt stały nie wystarczy samo przez się do przyjęcia zamieszkiwania. zamieszkanie, zameldowanie, miejsce stałego zamieszkiwania, pobyt, (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały i czasowy

  . zameldowanie, obowiązek meldunkowy, pobyt stały, pobyt czasowy, pobyt

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  wszystkich, którzy dokonują czynności wymagających spełnienia obowiązku meldunkowego. Zameldowanie na pobyt stały dotyczy osoby, która przebywa w danej miejscowości (...)

 • Obowiązek meldunkowy pozostaje

  wymeldowaniem z pobytu stałego zameldowanie na pobyt stały i jednoczesne wymeldowanie z pobytu czasowego. Jeden formularz pozwoli więc zameldować się na pobyt stały (...)

 • Stałe zamieszkanie a wstąpienie w stosunek najmu

  dorosłej osoby fizycznej. Zameldowanie na pobyt stały w tym lokalu nie oznacza, że spełniony został warunek zamiaru stałego pobytu, jednak może być jednym z dowodów istnienia (...)

 • Zameldowanie na działce budowlanej

  stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania. Z kolei na podstawie art. 9b w/w ustawy, zameldowanie na pobyt stały (...)

 • Zameldowanie osoby przez współwłaściciela

  Jestem współwłaścicielem domu w 1/2 części. Drugi współwłaściciel bez mojej wiedzy i tym bardziej zgody zameldował tam osobę trzecią na pobyt stały. Czy miał prawo to zrobić (...)

 • Dokumenty niezbędne przy zameldowaniu

  . Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego Wniosek o zameldowanie na pobyt stały zameldowanie, obowiązek meldunkowy, (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  dokument pozwalający na ustalenie tożsamości. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy następuje pod oznaczonym adresem. Osoba, która przebywa w określonej miejscowości (...)

 • Zmiany w rejestracji bezrobotnych

  pracy. Poszukujący pracy może być przy tym zarejestrowany w więcej niż jednym powia­towym urzędzie pracy. Osoba, która nie jest zameldowana lub po­siada zameldowanie na pobyt (...)

 • Nowe zasady dotyczące rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy

  którego osoba rejestrowana aktualnie przebywa. Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada zameldowanie na pobyt stały w innej miejscowości niż miejsce zameldowania na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zameldowanie na pobyt stały

  Kilka dni temu zmieniłem stan cywilny i zostałem szczęśliwym małżonkiem.Mieszkam z moja rodziną w mieszkaniu własnościowym.Postanowiliśmy zamieszkać (...)

 • zameldowanie/wymeldowanie wynajmującego mieszkanie

  Jestem właścicielem mieszkania ktore wynajmuje małżenstwu Polki i Niemca (umow na 5 lat z możliwosicią 3 miesiecznego wypowiedzenia)Jako, ze Niemeic (...)

 • Osoba zagraniczna a meldunek stały

  Dlaczego sformuowanie "stałe miejsce zamieszkania za granicą" z definicji osoby zagranicznej w ustawie Prawo działalności gospodarczej należy (...)

 • wymeldowanie - eksmisja

  Jak pozbyć sie osoby /bez prawa własności / zameldowanej od 20 lat w domu jednorodzinnym bedącym moją własnością - osoba ta nie wyraża zgody - (...)

 • jak wymeldować z własnego mieszkania

  Dwoje emerytów posiada mieszkanie własnościowe, mają dwoje dorosłych dzieci, zapewnili im książeczki mieszkaniowe z pełnym wkładem. Wiadomo czasy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane