Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  podlegających odliczeniu wynosi łącznie 232,57 zł - w tym: zaliczka na poczet podatku dochodowego po odliczeniu części składki: 102,00 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona z (...)

 • Gdy zobowiązany nie płaci alimentów

  niepełnosprawności albo orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. W jakich okolicznościach zaliczka alimentacyjna nie będzie przysługiwać?Ustawodawca przewidział także sytuacje, w których (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatników rozpoczynających działalność gospodarczą).Ważne! Alternatywną formą wpłacania zaliczek na podatek dochodowy jest zaliczka ustalona w sposób uproszczony. Jest (...)

 • Porada prawna na temat zaliczka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaliczka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaliczka i jej funkcja w prawie cywilnym

  sposób zabezpieczenia realizacji umowy ##baner## Jaką funkcję spełnia zaliczka? Zaliczka pełni natomiast odmienną funkcję. W przypadku gdy została uiszczona przez jedną ze stron czynności (...)

 • Syndyk jako podatnik podatku VAT

  (zasądzona zaliczka brutto pomniejszona o kwotę podatku czy zaliczka brutto bez pomniejszenia o kwotę podatku)? Jak liczyć w świetle art. 113 ust.1 wartość sprzedaży opodatkowanej (czy np. (...)

 • Ułatwienia przy zakupie biletów lotniczych i nakłady inwestycyjne wliczane od razu w koszty?

  lotniczy, odpis amortyzacyjny, amortyzacja, środki trwałe, zaliczka

 • Zaliczka- definicja

  Czy zaliczka to to samo co zadatek? Zaliczka, jest zaliczana na poczet świadczenia. Zaliczka nie jest więc formą zabezpieczenia wykonania umowy, a stanowi jedynie część ceny. Do (...)

 • Zaliczka na poczet dywidendy

  pozostali wspólnicy mogą przejąć kwotę należną wspólnikowi, który nie odebrał swej części. spółka, dywidenda, zaliczka, podział, zysk

 • Zaliczka alimentacyjna a studia zaoczne

  pełnoletności przez osobę uczącą się. Zaliczka przysługuje osobie uprawnionej czyli dziecku do ukończenia 18 roku życia albo, w przypadku gdy uczy się w szkole lub szkole wyższej, do ukończenia (...)

 • Zasiłek samotnej matki a zaliczka alimentacyjna

  . alimenty, zasiłek dla samotnej matki, zaliczka alimentacyjna, dłużnik alimentacyjny, zasądzone alimenty, wysokość, świadczenia rodzinne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaliczka

  Proszę o pomoc, wpłaciłam zaliczkę na zakup działki w lipcu 2000roku, nie doszło do zakupu z mojej winy. Zagubiłam dowód wpłaty i dopiero teraz (...)

 • Czym różni się zadatek o zaliczki?

  Czy zadatek i zaliczka to to samo?? Pytam bo w pracy chciałem prosić o zaliczkę, odpowiedzieli że oczywiście, zawsze jest możliwość zadatku... (...)

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zaliczka na poczet przyszłych prowizji

  Witam Was forumowicze, Mam następujący problem, pracuję na prowizję na umowie zlecenie. Miałem możliwość pobrania zaliczki na poczet przyszłych (...)

 • odwołanie zamówienia mebli

  Domyślnie Rezygnacja z zamówienia realizacji mebli Witam wszystkich. Bardzo prosiłbym o poradę w następującym temacie. Zamówiliśmy meble do kuchni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane