Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  ustala się wysokość należności publicznoprawnych, które odlicza od świadczenia (składka na ubezpieczenie zdrowotne, zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych i inne (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne a zaliczka na podatek

  przekraczającą zaliczki na podatek dochodowy. Czy w pierwszym kwartale 2000 roku obowiązywały inne przepisy? Prosiłbym o podstawę prawną. Według obecnie obowiązującego stanu prawnego, gdy (...)

 • Porada prawna na temat zaliczka podatek dochodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaliczka podatek dochodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą

  Polsce. delegowanie pracowników, praca za granicą, Norwegia, unikanie podwójnego opodatkowania, miejsce opodatkowania, wykonywanie pracy za granicą, delegowanie pracowników, zaliczka na podatek (...)

 • Podatek dochodowy od umowy zlecenia

  – 200 zł = 800 zł Zaliczka na podatek dochodowy: 800 zł * 19 %= 152 zł Suma wypłacona Janowi: 1.000 zł – 152 zł = 848 zł Po zakończeniu roku podatkowego, do końca lutego (...)

 • Rozliczanie umów o dzieło

  pokwitowanie odbioru wynagrodzenia lub dowód dokonania przelewu). rozliczanie umów o dzieło, zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych, PIT-4, płatnik, umowa o dzieło, wynagrodzenie

 • Jeździsz autem służbowym do pracy? Zapłacisz podatek

  . zaliczki na podatek dochodowy, czyli 45 zł. Dla osób, które jeżdżą autami o pojemności silnika większej niż 1600 cm3, miesięczna pensja wzrośnie 400 zł., a zaliczka na podatek (...)

 • Dwie stawki podatkowe - można tylko zyskać

  zaliczka na podatek dochodowy. Źródło: Izba Skarbowa w Białymstoku - www.is.bialystok.pl PIT, stawki podatkowe, podatnik, podatek dochodowy, 2009 rok

 • Obowiązek podatkowy i ZUS studenta wolontariusza

  ukończenia 26 lat. Jeśli jednak podstawą jest umowa zlecenia osoby takie podlegają opodatkowaniu i powinna być od ich wynagrodzenia pobierana zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych. (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  podatek dochodowy (278 zł), składki ZUS (534,41 zł łącznie przeznaczone jest na składkę emerytalną, rentową i chorobową) oraz ubezpieczenie zdrowotne (302,72 zł). Już na tym etapie przekazujemy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  podatkowej, zwolniono organ rentowy w całości lub w części z obowiązku poboru zaliczek na podatek dochodowy, 4) którym nie pobierano zaliczek na podatek dochodowy stosownie (...)

 • Umowa o dzieło autorskie a działalność gospodarcza

  działalności gospodarczej, tylko będzie potraktowane jako przychód z działalności wykonanej osobiście. W takiej sytuacji zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych (...)

 • PIT-11/8B

  podatkowego, pracodawca przekazuje deklaracje PIT-11/8B do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrana została ostatnia zaliczka na podatek dochodowy, czyli w Pana przypadku (...)

 • Wysokość emerytury na rękę

  potrącona składka na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych. Za osobę pobierającą emeryturę składkę jako płatnik oblicza, pobiera z kwoty emerytury (...)

 • Projekt zmian w naliczaniu odsetek za zwłokę od nieuregulowanych w terminie płatności zaliczek na podatek dochodowy

  informacji, które muszą być zawarte w rachunkach. zmiany w naliczaniu odsetek, odsetki za zwłokę, nieuregulowane w terminie płatności, zaliczka na podatek dochodowy, opłata prolongacyjna, (...)

 • Obowiązek podatkowy cudzoziemca na terenie RP - opinia prawna

  art. 42 ust. 1 ustawy pdof, płatnicy, którzy pobrali zaliczki na podatek dochodowy w sposób opisany powyżej, przekazują kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy, w terminie (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2008 r., Nr 209, poz. 1316) podatek dochodowy od osób fizycznych, zmiany, nowelizacja, PIT, przychody, dochody, ulgi podatkowe

 • Zaliczka i koszty od umów o dzieło

  dzieło jest płatnikiem zaliczki na podatek za wykonawcę dzieła ta sytuacja będzie przedmiotem poniższej analizy), bądź w ramach własnej działalności gospodarczej (i wtedy sam opłaca podatek (...)

 • Ważna zmiana dla przedsiębiorców. Podatek już po nowemu

  zaliczkę na podatek za grudzień, a z rocznego podatku rozliczyć się do końca kwietnia następnego roku podatkowego? Prowadzącym działalność gospodarczą z niedopłatą, którzy w ten sposób mogą (...)

 • Zaliczka kwartalna na podatek

  Opłacam podatek dochodowy w formie kwartalnych zaliczek. W jakim terminie muszę opłacić zaliczkę za IV kwartał: do 20.XII w wysokości za III kw., czy do 20.I.2009 r.? Zgodnie z art. 44 ust. (...)

 • Zaliczka tytułu umowy o dzieło

  zaliczki na podatek dochodowy pobiera zamawiający jako płatnik, na podstawie przepisu art. 41 ust. 1 wskazanej ustawy, zgodnie z którym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, (...)

 • Zaprzestanie potrącania kwoty wolnej

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zaliczkę na podatek dochodowy pobieraną przez pracodawcę z wynagrodzenia pracownika zmniejsza się o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto

  pracownika. Sąd pracy, zasądzając wynagrodzenie za pracę, nie odlicza od tego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Zatem (...)

 • Te zmiany uderzyły w firmy zarabiające najwięcej w grudniu

  zmuszeni do zamrożenia gotówki na kilka miesięcy. W tym roku przedsiębiorcy zapłacili zaliczkę za listopad na podatek dochodowy według nowych zasad. Dotyczy to osób rozliczających PIT na (...)

 • Ważne zmiany w CIT

  dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2008 r., Nr 209, poz. 1316) nowelizacja, zmiany, CIT, podatek dochodowy od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaliczka na podatek dochodowy

  Witam Chcę się rozliczyć z programu partnerskiego Google Adsense w urzędzie uzyskałem informację że mam wpłacać zaliczkę na podatek dochodowy (...)

 • Działalność gospodarcza - nieopłacenie podatku i ZUS

  W lutym 2010 została założona działalność gospodarcza. W ZUS nie zostały odprowadzone składki na ubezpieczenie. Równocześnie nie była odprowadzana (...)

 • umowa zlecenie - STUDENT !!!

  Pracodawca, decydując się na zatrudnienie studenta na umowę zlecenie, nie opłaca od tego typu umowy składek na ubezpieczenie społeczne, pod warunkiem, (...)

 • składniki wynagrodzenia umowy-zkecenia

  Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Znalazłam dodatkowe zatrudnienie w innej instytucji na podstawie umowy-zlecenia. (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane