Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysłanie pracownika na urlop zaległy

  strony wydłużony, to pracodawca nie może wysłać pracownika na urlop przymusowy zaległy. Zatem jeśli chce udzielić pracownikowi urlopu powinien uzyskać z nim porozumienie. Nie oznacza to, że pracownik (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  - wręcz przeciwnie – oczekując wypoczętego pracownika, z chwilą gdy urlop stanie się zaległy (po zakończeniu roku za który urlop przysługuje) swoją jednostronną decyzją może skierować

 • Skierowanie pracownika na zaległy urlop

  wypowiedzenia urlop bieżący oraz zaległy. Zgodnie z wyrokiem SN z dnia 25 sierpnia 2004 r., sygnatura I PZP 4/2004, opubl. Rzeczpospolita 2004/201 str. C1 nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, (...)

 • Porada prawna na temat zaległy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaległy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie dostałeś zaległego urlopu? Donieś na szefa

  wolne, to musimy się na to zgodzić. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl urlop, urlop zaległy, pracownik, pracodawca, zaległe urlopy, urlop wypoczynkowy, skarga, mandat, sąd pracy

 • Świadczenie urlopowe a zaległy urlop

  stronie tworzy się roszczenie. świadczenie urlopowe, zaległy urlop, ZFŚS zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pracownik

 • Ustawowe prawo zastawu na rzeczach najemcy

  tę zabezpieczy. Zaległy czynsz jest zatem cały czas wymagalny. najem, lokal, mieszkanie, rzeczy ruchome, rzeczy, zastaw, wynajmujący, prawo zastawu, rodzina, konkubinat, konkubent, konkubina, zwrot

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  Najemca nie zapłacił za czynsz oraz zdewastował mieszkanie. Z uwagi na koszty, chcę najprzód wnieść pozew o zapłatę za zaległy czynsz, otrzymać zapłatę za zaległy czynsz, a dopiero następnie (...)

 • Zaległy czynsz a spadek

  zaległy czynsz, czyli ok.1 800 zł. Pani ta była naprawdę bardzo uprzejma, poinformowała mnie, jakie dokumenty mam złożyć, jakie oświadczenie napisać, ale zaległy czynsz niestety muszę (...)

 • Wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia

  roku następnego. zaległy urlop, ekwiwalent, wypowiedzenie

 • Termin wykorzystania zaległego urlopu

  roszczenia o urlop. Wynika z tego, iż zaległy urlop powinien być udzielony pracownikowi na ogólnych zasadach. urlop; zaległy urlop; pracownik, termin

 • Wypłata zaległego zasiłku pielęgnacyjnego

  rodzinnych. zasiłek, zaległy, wypłata, wstrzymanie, wznowienie, świadczenia rodzinne

 • Niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  pracownika z urlopu wypoczynkowego w przypadku ważnym dla zakładu pracy, gdy obecność danego pracownika jest niezbędna.  prawo pracy, urlop wypoczynkowy, urlop zaległy, urlop, ekwiwalent pieniężny, (...)

 • Czy długi poprzedniego właściciela mieszkania obciążają nowego właściciela - opinia prawna

  bowiem „pozbycie się” uciążliwego właściciela, który nie wywiązuje się z ciążących na nim obowiązków względem wspólnoty mieszkaniowej. obciążenie mieszkania, czynsz, zaległy, (...)

 • Jak wyliczyć urlop w wymiarze proporcjonalnym?

  Jadzia miałaby jeszcze zaległy urlop z zeszłego roku (np. 4 dni) - otrzymałaby ekwiwalent za te dni, których pracodawca nie udzielił jej w okresie wypowiedzenia gdyż urlop zaległy nie (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  artykułu zaległy urlop wypoczynkowy „przesuwa się\" do czasu zakończenia urlopu macierzyńskiego.  Dotyczy to jednak jedynie sytuacji, gdy termin urlopu był wyznaczony wcześniej, ustalony (...)

 • Przymusowy urlop

  pracownik jest zobowiązany wykorzystać) udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Zaległy urlop powinien być udzielony

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu

  zastawem i zatrzymać je na własne niebezpieczeństwo, dopóki zaległy czynsz nie będzie zapłacony lub zabezpieczony. W wypadku gdy rzeczy obciążone zastawem zostaną usunięte na mocy zarządzenia (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

  bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Chodzi tu jednak o urlop bieżący jak i zaległy. urlop, wymiar urlopu, prawo do urlopu, urlop wypoczynkowy, urlop wychowawczy

 • Odpowiedzialność solidarna za czynsz

  wierzytelność podlegającą potrąceniu. Może też powołać się na wykonanie zobowiązania, jeśli zaległy czynsz dobrowolnie lub w drodze egzekucji wierzyciel uzyska od innego współdłużnika. solidarna (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop

  grudnia 1996 r. (OSNAPiUS 1997, nr 13, poz. 237), w którym stwierdził, że „roszczenie o ekwiwalent pieniężny za nie wykorzystany urlop, bez względu na to, czy chodzi o urlop bieżący czy zaległy, (...)

 • Ustawowe prawo zastawu na ruchomościach najemcy

  niebezpieczeństwo, dopóki zaległy czynsz nie będzie zapłacony lub zabezpieczony. Przepisy prawne nie precyzują, jak ma wyglądać takie "zatrzymanie rzeczy". Wydaje się, że będzie polegać na wejściu (...)

 • Zaległy urlop wypoczynkowy 2012: zmiana zasad

  obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. Nr 232, poz.1378). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl urlop wypoczynkowy, zaległy urlop, urlop

 • Zaległy urlop wykorzystasz do końca lipca

  przepisów zaczęło obowiązywać już od 1 stycznia 2012 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zaległy urlop, ZUS RMUA, firma, urlop, urlop wypoczynkowy

 • Nie zgłosiłeś pożyczki? Zapłacisz więcej

  takiej pożyczki, podatnik będzie obowiązany zapłacić zaległy podatek przy zastosowaniu sankcyjnej stawki. Sąd podkreślił, iż gdyby istniała możliwość złożenia korekty deklaracji oraz uregulowania

 • Zajęcie rzeczy najemcy

  prawidłowo. ustawowe prawo zastawu, najem, lokal, wynajmujący, najemca, czynsz, zaległy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zaległy urlop wypoczynkowy

  Witam Mam takie pytanie co sie dzieje z urlopem niewykorzystanym przez pracownika czy pracodawca może nakazać pracownikowi iść na urlop przymusowo?Z (...)

 • zaległy czynsz

  witam, osoba której wynajmuje kawalerke powiedziała mi wczoraj ze nie bedzie mi płacic tyle co w umowie bo jej nie stac ale da mi połowe i koniec wiecej (...)

 • Zaległy urlop

  Mam zaległy urlop z 2008 roku, czy moge z niego skorzystac, czy pracodawca powinien mi z aniego zapłacić? witam mam pewien problem już niedługo kończy (...)

 • urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Witam Obecnie do 14 czerwca przebywam na urlopie macierzyńskim, wysłałam do pracodawcy dwa wnioski urlopowe za urlop zaległy z 2012 r. i urlop bieżący. Wniosek (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane