Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysłanie pracownika na urlop zaległy

  strony wydłużony, to pracodawca nie może wysłać pracownika na urlop przymusowy zaległy. Zatem jeśli chce udzielić pracownikowi urlopu powinien uzyskać z nim porozumienie. Nie oznacza to, że pracownik (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  - wręcz przeciwnie – oczekując wypoczętego pracownika, z chwilą gdy urlop stanie się zaległy (po zakończeniu roku za który urlop przysługuje) swoją jednostronną decyzją może skierować

 • Skierowanie pracownika na zaległy urlop

  wypowiedzenia urlop bieżący oraz zaległy. Zgodnie z wyrokiem SN z dnia 25 sierpnia 2004 r., sygnatura I PZP 4/2004, opubl. Rzeczpospolita 2004/201 str. C1 nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, (...)

 • Porada prawna na temat zaległy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaległy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie dostałeś zaległego urlopu? Donieś na szefa

  wolne, to musimy się na to zgodzić. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl urlop, urlop zaległy, pracownik, pracodawca, zaległe urlopy, urlop wypoczynkowy, skarga, mandat, sąd pracy

 • Świadczenie urlopowe a zaległy urlop

  stronie tworzy się roszczenie. świadczenie urlopowe, zaległy urlop, ZFŚS zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pracownik

 • Ustawowe prawo zastawu na rzeczach najemcy

  tę zabezpieczy. Zaległy czynsz jest zatem cały czas wymagalny. najem, lokal, mieszkanie, rzeczy ruchome, rzeczy, zastaw, wynajmujący, prawo zastawu, rodzina, konkubinat, konkubent, konkubina, zwrot

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  Najemca nie zapłacił za czynsz oraz zdewastował mieszkanie. Z uwagi na koszty, chcę najprzód wnieść pozew o zapłatę za zaległy czynsz, otrzymać zapłatę za zaległy czynsz, a dopiero następnie (...)

 • Zaległy czynsz a spadek

  zaległy czynsz, czyli ok.1 800 zł. Pani ta była naprawdę bardzo uprzejma, poinformowała mnie, jakie dokumenty mam złożyć, jakie oświadczenie napisać, ale zaległy czynsz niestety muszę (...)

 • Wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia

  roku następnego. zaległy urlop, ekwiwalent, wypowiedzenie

 • Termin wykorzystania zaległego urlopu

  roszczenia o urlop. Wynika z tego, iż zaległy urlop powinien być udzielony pracownikowi na ogólnych zasadach. urlop; zaległy urlop; pracownik, termin

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zaległy urlop wypoczynkowy

  Witam Mam takie pytanie co sie dzieje z urlopem niewykorzystanym przez pracownika czy pracodawca może nakazać pracownikowi iść na urlop przymusowo?Z (...)

 • zaległy czynsz

  witam, osoba której wynajmuje kawalerke powiedziała mi wczoraj ze nie bedzie mi płacic tyle co w umowie bo jej nie stac ale da mi połowe i koniec wiecej (...)

 • Zaległy urlop

  Mam zaległy urlop z 2008 roku, czy moge z niego skorzystac, czy pracodawca powinien mi z aniego zapłacić? witam mam pewien problem już niedługo kończy (...)

 • urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Witam Obecnie do 14 czerwca przebywam na urlopie macierzyńskim, wysłałam do pracodawcy dwa wnioski urlopowe za urlop zaległy z 2012 r. i urlop bieżący. Wniosek (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane