Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rok kontroli ex-post zakończony

  żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej" - (1) kontrola, „Interwencyjny zakup i sprzedaż masła" - (1) kontrola, „Interwencyjny zakup i sprzedaż masła" i (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  (Dz.U. 2008 r., Nr 212, poz. 1338);Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 grudnia 2008 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących (Dz.U. 2008 r., Nr 228, poz. (...)

 • Więcej pieniędzy na zdrowie

  ; na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii dla oddziałów klinicznych w szpitalach na bazie obcej oraz centrów onkologii, 60 mln zł – na zakup sprzętu (...)

 • Porada prawna na temat zakup

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakup, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  należnego (zwrotu) kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących oraz przypadki, warunki i tryb zwrotu przez podatnika kwot, uzyskanych za zakup kas rejestrujących, w przypadku gdy w okresie 3 (...)

 • Wydatki na zakup paliwa do zastępczego samochodu

  muszą być zaksięgowane w kwocie brutto, innymi słowy nie można obniżyć podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakup paliwa do zastępczego samochodu. ewidencja (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  przepisach limit, poniesionych na zakup leków – podatnik może odliczyć różnicę pomiędzy wydatkami faktycznie poniesionymi w danym miesiącu a kwotą 100 zł. Ulga rehabilitacyjna (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  paliwo nie będą mogły być odliczone. Z kolei, naliczony podatek VAT od faktury za wynajem samochodu, jak najbardziej może obniżyć podatek należny.   koszty uzyskania przychodu, zakup paliwa (...)

 • Rower i skuter w firmie najbardziej atrakcyjne podatkowo

  23.09.2011 r., nr ILPP2/443-990/11-3/AK. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku motocykli. Zakup samochodu osobowego czy też innego pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , możesz uzyskać premię gwarancyjną z więcej niż jednej książeczki na jej zakup, np. likwidując książeczkę swoją, mamy i siostry, Premia przysługuje zarówno na zakup gotowego (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  umożliwiające odliczenie ulgi odsetkowej oraz na inne cele (np. zakup gruntu) – odliczeniu podlegają odsetki od tej części kredytu (pożyczki), jaka proporcjonalnie przypada na spłatę kredytu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zakup

  Witam Mam takie pytanie kupiłem część do mojego komputera okazało się że nie pasuje jest ona sprawna ale poprostu nie działa na moim?Czy w takiej (...)

 • zakup mieszkania

  maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • zakup ziemi

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane