Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

  Mojemu synowi, przebywającemu w USA, zleciłem zakup dla mnie i za moje środki finansowe samochodu. Samochód został przez syna nadany statkiem, będę mógł go odebrać w porcie Bremerhaven (...)

 • Porada prawna na temat zakup towaru w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakup towaru w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  polskiej firmy) powinna być opodatkowana w Polsce. W podobnej sprawie, jednak dot. innych warunków dostawy, wypowiedział się Naczelnik Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku w (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Należyta staranność w VAT

  przedsiębiorców przy rozliczeniach VAT. Została przedstawiona w formie dokumentu pn. „Metodyka w zakresie oceny dochowania należytej staranności przez nabywców (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  naliczonego od tych czynności, w całości lub w części, w szczególności:  przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  rozpoczynających sprzedaż w 2009 r., z tym że w przypadku przekroczenia kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł, z działalności w zakresie sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących (...)

 • Zakup maszyny za granicą

  Mam zamiar kupić tokarkę za granicą (konkretnie w Niemczech lub Austrii) za pośrednictwem Internetu. Wartość towaru od 1000 do 2000 Euro. W cenie maszyny jest podatek Mwst - jest (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  prywatnej kwatery w związku z pobytem w miejscowości uzdrowiskowej w celu poddania się zabiegom leczniczym i rehabilitacyjno-usprawniającym. W przypadku odpłatności za pobyt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Oszukiwanie wegetarian

  Dzis ponownie musialam wyrzucic sniadanie do smieci.Serek, ktory mial byc wykonany na bazie tluszczu roslinnego nie byl niczym innym jak smalcem! Choc (...)

 • problem z byłym mężem

  Nie wiem co mam zrobić nie płaci mi na czas alimentów. Nie odwiedza swojego dziecka nie interesuje się nim co w takiej sytuacji mam zrobić może go (...)

 • CO Z PODATKIEM _ dzialalnosc gospodarcza za granica, zakup towaru w Polsce

  witam, mieszkam za granica (Hiszpania) i chcialabym tutaj otworzyc wlasna firme (sklep), natomiast towary importowac z Polski. Moj znajomy zakupuje towary (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane