Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania

 • Wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania

  mieszkaniowego i zakup drugiego mieszkania? Z dniem 1 stycznia 2007 r. nastąpiła nowelizacja przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu/dochodu (...)

 • Rozwód a podział mieszkania - opinia prawna

  , którą przeznaczyła na zakup drugiego mieszkania). Taka sytuacja wystąpiłaby zwłaszcza wówczas, gdyby sąd z jakichś powodów nie przyznał jej mieszkania. (...)

 • Porada prawna na temat zakup mieszkania drugiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakup mieszkania drugiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podział majątku i wzajemne rozliczenia małżonków - opinia prawna

  nakładów, które poczynił ze swego majątku odrębnego na majątek wspólny. W Pani wypadku będzie to kwota, którą przeznaczyła Pani na zakup drugiego mieszkania (...)

 • Darowizna mieszkania

  art. 7 ust. 1 stanowi wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ciężarów (czysta wartość), ustalona według stanu rzeczy (np. mieszkania) i praw majątkowych w dniu nabycia (...)

 • Kupno mieszkania z konkubentem

  , jeżeli ta osoba będzie finansowała zakup mieszkania może w przyszłości powstać problem, czy środki przekazane na ten cel nie stanowiły darowizny na rzecz drugiego z konkubentów. (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  na lokatę albo przeznaczyć na kupno drugiego mieszkania. Czy pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania powinnam traktować w całości jako dochód i zapłacić od tego podatek dochodowy? (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżeństwa.Art. 60. § 1. Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego (...)

 • Intercyza - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  drugiego małżonka, a nawet bez jego wiedzy. Sprzeciw drugiego małżonka odnośnie czynności, której chce dokonać drugi z nich względem swojego majątku, np. zakup nieruchomości (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , wskutek których powstało pokrewieństwo. Art. 61[8]. § 1. Z małżeństwa wynika powinowactwo między małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Trwa ono mimo ustania małżeństwa. § 2. Linię (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane