Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  skonkretyzować zakres tego zakazu. W przypadku osób wchodzących w skład organu osoby prawnej, mających dostęp do wszystkich informacji istotnych dla funkcjonowania jednostki organizacyjnej, zakres (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  zgłoszenie wzoru użytkowego, szczegółowy zakres i tryb rozpatrywania oraz badania zgłoszeń w Urzędzie Patentowym, uwzględniając w szczególności sposób i formę ogłoszenia o zgłoszeniu wzoru (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  klasyfikacji przetwarzanych danych osobowych) są obligatoryjne. Jednak wskazany w tym przepisie zakres informacji o operacjach wykonywanych w ramach danej czynności nie ma charakteru zamkniętego. Mogą (...)

 • Porada prawna na temat zakres

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakres, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym się różnią czynności zwykłego zarządu od czynności przekraczających zwykły zarząd?

  uznawana już za czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu. Zgodnie z ogólnym unormowaniem, do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  pojęcie organu i podmiotu publicznego powinno być zdefiniowane przez każde państwo członkowskie UE na poziomie przepisów krajowych, polski ustawodawca doprecyzuje zakres tego pojęcia. Z (...)

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  stwierdzenie opanowania przez zdającego samodzielnego projektowania, wykonywania i organizowania złożonych zadań zawodowych wchodzących w zakres danego zawodu oraz organizowania i zarządzania procesem (...)

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).   pełnomocnictwo, mocodawca, rzekomy pełnomocnik, umowa, czynność jednostronna, umocowanie, zakres, przekroczenie umocowania, brak umocowania, upoważnienie

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  osób, wymaga współdziałania co najmniej trzech osób, prokura oddziałowa – ustanawia się prokurenta dla oddziału przedsiębiorstwa, a zakres umocowania jest ograniczony wyłącznie (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  dokonywać samodzielnie i bez zgody drugiego czynności zwykłego zarządu,Na dokonanie czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu konieczne jest uzyskanie zgody drugiego małżonka, jednakże (...)

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  odpowiednio. Należy w konkluzji stwierdzić, iż zasadne są podnoszone przez Pana zarzuty co do skuteczności wypowiedzenia najmu z uwagi na zakres podmiotowy wskazany przez ustawę o ochronie praw lokatorów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakres obowiązków.

  Prowadzę jednoosobową działalnośc usługową.Dodatkowo jestem zatrudniony w innej firmie na czas nieokreślony.W biurze przyjmującym klientów jestem (...)

 • zakres obowiązków

  Witam, mam takie pytanie co mogę zrobić w sytuacji gdy nie mam podanego zakresu obowiązków na papierze? A mam ich bardzo dużo z góry dziękuję

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

  [b][color=#330066]Witam serdecznie Jestem troche załamana i nie wiem co robić. Zastanawiam się czy jest możliwe żebym odzyskała pieniądze na swoje (...)

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane