Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ograniczonej widoczności drogi;  3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;  4) przebiegania przez jezdnię;  5) chodzenia (...)

 • Zakaz parkowania na drodze pożarowej

  pojazdu dłuższy niż jedna minuta jest wskazany napisem na znaku albo na umieszczonej pod nim tabliczce. Znak zakazu zatrzymywania się oznacza zakaz zatrzymania pojazdu. Zakaz wyrażony (...)

 • Niezastosowanie się do znaku zakaz zatrzymywania

  sprawcę wykroczenia nałożone zostaną punkty karne w liczbie 1 punkt karny. zakaz zatrzymywania, punkty karne, wykroczenie, grzywna, kontrola

 • Porada prawna na temat zakaz zatrzymywania sie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakaz zatrzymywania sie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za nieprawidłowe parkowanie samochodu

  ;lności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnękipostojowej. Określony w tym artykule zakaz zatrzymywania i postoju ma charakter bezwzględny, obowiązuje niezależnie od okoliczności i warunków (...)

 • Kierujący pojazdami

  wyrokiem sądu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - w okresie i zakresie obowiązywania tego zakazu; 3) w stosunku do której wydano decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami

 • Ustawienie zakazu wjazdu do lokalu przedsiębiorcy w spółdzielni - opinia prawna

  . 223 KC).  lokal, spółdzielcze własnościowe, prawo do lokalu, przedsiębiorca, zakaz, dojazd, droga dojazdowa, wejście

 • Straż miejska łatwiej zatrzyma kierowców

  zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub czerwonym. Zgodnie z przepisami polecenie do zatrzymania strażnik musi dać z dostatecznej odległości – tak, by kierowca czy rowerzysta (...)

 • Więcej uprawnień dla straży miejskiej

  zatrzymania, gdy zobaczy: - samochód jadący drogą objętą zakazem ruchu w obu kierunkach,     - kierowcę naruszającego zakaz zatrzymywania i postoju, - motorowerzystę, (...)

 • Mandat za zatrzymanie się w niedozwolonym miejscu

  . prawo drogowe, zatrzymanie, niedozwolone miejsce, zakaz zatrzymywania się, doręczenie mandatu, wezwanie na komisariat

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania

  W mojej umowie o prace znajduje sie zakaz konkurencji po odejściu z firmy. Nie określono w nim kwoty odszkodowania za zakaz konkurencji. Umowa o zakazie nie jest osobna umowa, ale częścią (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

  Bardzo proszę o ocenę przedstawionej sytuacji. Chciałem wiedzieć, czy naruszyłem przepisy ruchu drogowego. Przy wjeździe na ulicę zauważam znak (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

  Mam niespełna 3-letniego synka. Dwa lata temu odeszłam od męża alkoholika. W tym roku dostałam rozwód. Przez cały okres separacji dostałam od niego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane