Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  godne zaufania.§ 2. Podmioty, o których mowa w § 1, mogą w porozumieniu z dyrektorem zakładu karnego lub aresztu śledczego uczestniczyć w prowadzeniu działalności resocjalizacyjnej, (...)

 • Obowiązek naprawienia szkody a ubezpieczenie OC

  . 46 § 1 k.k. w zw. z art. 39 pkt 5 k.k., może domagać się od  ubezpieczyciela, z którym łączy go umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

 • Przestępca szybciej trafi do więzienia

  , nazwisko i adres pokrzywdzonego. Zakład karny lub areszt śledczy poinformują pokrzywdzonego o wyjściu skazanego na wolność – czytamy w komunikacie Rady Ministrów. Pokrzywdzony (...)

 • Opinia prawna na temat zakład karny w chmielowie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakład karny w chmielowie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  przysługuje zażalenie. § 3. W czasie zawieszenia postępowania należy jednak dokonać odpowiednich czynności w celu zabezpieczenia dowodów przed ich utratą lub zniekształceniem. (...)

 • Czy wiesz, czego możesz domagać się od organów ścigania będąc pokrzywdzonym?

  wystąpiły o wszczęcie postępowania. Za pokrzywdzonego uważa się także zakład ubezpieczeń w zakresie, w jakim pokrył szkodę wyrządzoną pokrzywdzonemu przez przestępstwo lub jest (...)

 • Zmiana zakładu karnego dla skazanego

  zasługiwać na uwzględnienie zwłaszcza, gdy stosuje się typ zakładu zamkniętego. Poza tym w pobliżu musi być Zakład Karny odpowiadający typowi i rodzajowi ZK orzeczonego przez Sąd. (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  sprzedaży losów lub innych dowodów udziału w grze,w grach liczbowych - suma wpłaconych stawek,w wideoloteriach - kwota stanowiąca różnicę między kwotą (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  nieletnich, zakład poprawczy, areszt śledczy, zakład karny, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, a także szkoła wojskowa lub inna szkoła zapewniająca (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  OIP w Poznaniu wyliczono kwotę ponad 166 654 zł dla 230 uprawnionych pracowników. Zakład pracy zobowiązał się do spłaty należności w 6 ratach.W wyniku kontroli jednego (...)

 • Internetowe zakłady bukmacherskie a kks

  Zawierając zakład poprzez stronę internetową firm bukmacherskich takich jak Expekt czy Beatandwin prowadzących swoją działalność gospodarczą w tzw. rajach podatkowych zawieramy zakład (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zakład Karny w Przywarach

  Witam Jak wygląda życie w zakładzie karnym w Przywarach?

 • Zakład Karny w Tarnowie

  Chciałem się dowiedzieć czegoś o Zakładzie Karnym w Tarnowie, doszły mnie słuchy, że panują tam nie najlepsze warunki... A co, wybierasz się (...)

 • alimenty a zakład karny

  Witam jak wygląda sprawa alimentów jeśli osoba zostanie umieszczona w zakładzie karnym, czy można wtedy domagać się spłacania alimentów od żony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane