Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział. Art. 21. W postępowaniu przed sądem prokurator jest stroną; w szczególności może składać wnioski, a w wypadkach wskazanych w ustawie wnosić zażalenia (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  , wysokość kwoty, o której mowa w ust. 1.5. Po przekroczeniu kwoty określonej w obwieszczeniu, o którym mowa w ust. 4, instytucja finansowa jest obowiązana do przekazania nadpłaconej (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  ustawie. Art. 25. § 1. Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: 1) o zbrodnie określone w Kodeksie karnym oraz w ustawach szczególnych, (...)

 • Porada prawna na temat zakład karny w chmielowie adres

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zakład karny w chmielowie adres, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  poprzedzającego rok, w którym będą dokonywane wpłaty na IKE, w drodze obwieszczenia, wysokość kwoty, o której mowa w ust. 1.5. Po przekroczeniu kwoty określonej w obwieszczeniu, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  godne zaufania.§ 2. Podmioty, o których mowa w § 1, mogą w porozumieniu z dyrektorem zakładu karnego lub aresztu śledczego uczestniczyć w prowadzeniu działalności resocjalizacyjnej, (...)

 • Przestępca szybciej trafi do więzienia

  , nazwisko i adres pokrzywdzonego. Zakład karny lub areszt śledczy poinformują pokrzywdzonego o wyjściu skazanego na wolność – czytamy w komunikacie Rady Ministrów. Pokrzywdzony (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  ), to w poz. 20 wskazujesz ilość miesięcy, za jakie uzyskałeś od tych pracodawców wynagrodzenie, czyli 24 (2 pracodawców po 12 miesięcy = 24). Pozycję 21 powinieneś zaznaczyć, (...)

 • Poręczenie zamiast aresztu, czyli sposób na uniknięcie najgorszego

  sądowego środków majątkowych albo ściągnięcie kwot zabezpieczonych zastawem lub hipoteką, Z majątku uzyskanego przez Skarb Państwa w trybie przepadku przedmiotu poręczenia, pierwszeństwo (...)

 • Egzekucja z ruchomości a dłużnik w więzieniu

  zatytułowanego Egzekucja z ruchomości egzekucja, ruchomość, komornik, zakład karny, dłużnik, wierzyciel, wniosek, zajęcie, zawiadomienie, adres, doręczenie, obecność, wydanie

 • Czy osadzenie w zakładzie karnym można uznać za zmianę miejsca zamieszkania?

  rozważania dotyczące przedstawionego problemu. W art. 139 § 1 k.p.k. ustawodawca wskazał dla celów doręczania korespondencji dwie formy określenia miejsca pobytu strony procesu (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane