Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  której mają być wydane dłużnikowi na własność ruchomości, będą one wydane komornikowi w miejscu, w którym miały być wydane dłużnikowi. Zajęcie ruchomości dokonane jest przez (...)

 • Zajęcie wierzytelności Urzędu Skarbowego

  zajęcie będzie bezskuteczne. Jeżeli chodzi o  zajęcie nadpłaty PIT, to zajęcie będzie skuteczne jeżeli podatnik złożył zeznanie roczne, a urząd skarbowy nie przekazał mu jeszcze (...)

 • Ponowna decyzja o zajęciu pasa drogowego

  decyzja zezwalająca na zajęcie pasa drogowego po raz pierwszy. Zezwolenie na zajęcie pasa drogowego zawiera szereg obligatoryjnych elementów, określonych w art. 40 u.d.p. Jednym z nich (...)

 • Porada prawna na temat zajęcie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zajęcie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja z ruchomości

  zajęcie przez osobę trzecią, przyznanie przez osobę trzecią, iż ruchomości stanowią własność dłużnika, „zezwolenie” przepisów szczególnych na zajęcie ruchomości znajdujących (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

  Zakład pracy otrzymał zajęcie komornicze zatytułowane " Zajęcie wynagrodzenia za pracę" oraz (odnośnie innego Pracownika) zajęcie komornicze zatytułowane "Zajęcie wynagrodzenia (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

  , egzekucja, wynagrodzenie, zajęcie, wstrzymanie, zawieszenie, pracodawca

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  pasa drogowego czy też nałożenie kary za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia w trybie art. 40 jeżeli dotyczy to drogi wewnętrznej. Stanowisko to potwierdza Paweł Zaborniak w: Maciejko Wojciech

 • Warunki zajęcia samochodu przez komornika

  zajęcie będzie możliwe tylko wtedy, gdy fizycznie natrafią na samochód, np. w garażu lub na parkingu, gdyż w przeciwnym razie zajęcie nie jest możliwe. Czy to prawda? A czy są sposoby obligujące (...)

 • Zajęcie ruchomości przez komornika

  uzyskanej sumy pieniędzy zaspokaja się wierzyciela oraz pokrywa koszty egzekucji, a ewentualną pozostałą nadwyżkę zwraca dłużnikowi. egzekucja, zajęcie, windykacja, komornik, samochód, sprzedaż, (...)

 • Wniosek o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego

  istniejącej organizacji ruchu pojazdów lub pieszych. pas, drogowy, zajęcie, decyzja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane