Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

  fizycznych prowadzących gospodarstwo rolne, zrzeszonych w Centralnym Związku Kółek i Organizacji Rolniczych): § 1. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  prowadzi dalszą egzekucję.Art. 890. § 1. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy dłużnika (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  Polsce.   Na czym polega egzekucja z rachunku bankowego? W przypadku egzekucji z wierzytelności z rachunku bankowego dochodzi do zajęcia praw dłużnika przysługujących mu z (...)

 • Porada prawna na temat zajęcie komornicze rachunku bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zajęcie komornicze rachunku bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja komornicza

  zajęcie obejmuje wierzytelność wynikającą z rachunku bankowego zajętego uprzednio na podstawie postanowienia o zabezpieczeniu ustanowionym w postępowaniu zabezpieczającym (a tak wynika (...)

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego

  zajęcia rachunku bankowego zgodnie z wnioskiem komornika. Nie może się ograniczyć do częściowego zajęcia rachunku bankowego nawet w sytuacji gdy wiadoma jest mu umowa określająca (...)

 • Czynności komornicze dotyczące konta bankowego

  przesyła do oddziału lub innej jednostki organizacyjnej banku, w którym dłużnik posiada rachunek, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej dłużnika, wynikającej z posiadania rachunku (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego pracodawcy

  przede wszystkim przepis art. 890 § 2 i 2¹. Zgodnie z tymi przepisami wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat z tego rachunku nie dotyczy bieżących (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego

  listach płac. Odpowiedź na pozostałe pytania powinna przynieść lektura opinii prawnej znajdującej sie w naszym serwisie: Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty (...)

 • Zmiany w egzekucji, czyli pewne wynagrodzenia dla pracowników

  , egzekucja z rachunku bankowego, pracownik, dłużnik, przedsiębiorca

 • Zawieszenie egzekucji a zajęcie rachunku bankowego

  jest blokada środków znajdujących się na rachunku bankowym założona po wszczęciu egzekucji z rachunku bankowego i późniejszych środków mogących tam się znaleźć, przez co jest (...)

 • Zajęcie lokat bankowych

  dokonania egzekucji z wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy komornik ogólnej właściwości dłużnika:   1) przesyła (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego

  k.p.c. Art. 890 k.p.c. stanowi, że zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi zawiadomienia o zakazie wypłat z tego rachunku i obejmuje (...)

 • Warunki przeprowadzania rozliczeń pieniężnych

  posiadającej rachunek w innym banku. Generalnie zasada jest taka, iż posiadacz rachunku bankowego wtedy jest uprawniony do wydawania poleceń rozliczeń, jeżeli umowa rachunku bankowego (...)

 • Czy do egzekucji z emerytury stosuje się zasady egzekucji z rachunku bankowego - opinia prawna

  ;[1] nie znajduje zastosowania dla egzekucji z wynagrodzenia za pracę, jakim w istocie jest zajęcie świadczenia emerytalnego dłużniczki, a jedynie do egzekucji z rachunku bankowego, z którego (...)

 • Uzyskiwanie informacji o koncie bankowym dłużnika

  zajętej kwoty. Przepis art. 889 par. 1 pkt 1 zdanie 2 stanowi, że zawiadomienie wyżej opisane jest skuteczne także w wypadku niewskazania konkretnego rachunku bankowego (w tym rachunku (...)

 • Zajęcie konta w egzekucji administracyjnej

  wypłaty zajętej kwoty z rachunku bankowego bez zgody organu egzekucyjnego. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego

  znaczkiem 1, który stanowi, że jeżeli zajęcie obejmuje wierzytelność wynikającą z rachunku bankowego zajętego uprzednio na podstawie postanowienia o zabezpieczeniu ustanowionym w postępowaniu (...)

 • Zajęcie rachunku spółki cywilnej-kolizja przepisów

  udziału w rachunku wspólnym stosownie do treści umowy regulującej prowadzenie rachunku (a więc nie w stosunku do treści umowy spółki cywilnej  - na marginesie niniejsza regulacja (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za pracę - opinia prawna

  środków pieniężnych przez pocztę lub przelewem bankowym będące wydatkami komornika tj. pochodzące z jego rachunku bankowego. opinia prawna, wynagrodzenie, potrącenie z wynagrodzenia, (...)

 • Egzekucja podatku od nieruchomości

  . Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi powyższego zawiadomienia o zajęciu i obejmuje również kwoty, które nie były na (...)

 • Egzekucja bez powiadomienia

  jak bank ma obowiązek w tym zakresie współdziałać z komornikiem, tzn. umożliwić mu dokonanie zajęcia rachunku bankowego. Bank nie ma prawa badać, czy takie zajęcie komornicze (...)

 • Wypłata sumy wyegzekwowanej

  Komornik dokonał zajęcia rachunku bankowego mojego dłużnika, o czym powiadomił mnie stosownym pismem. Kiedy dotrą do mnie jakieś pieniądze, jeżeli oczywiście są na tym rachunku zdeponowane (...)

 • Jak uchronić się przed bezskuteczną egzekucją - czyli zabezpieczenie roszczeń pieniężnych (ze zmianami od 5 lutego 2005 r.)

  przez zajęcie ruchomości, wynagrodzeniaza pracę ...? Zajęcie ruchomości, wynagrodzenia za pracę oraz wierzytelności na zabezpieczenie roszczeń odbywa się podobnie jak w postępowaniu egzekucyjnym

 • Spłata części majątku wspólnego po podziale

  właściwym jest komornik sądu, w którego okręgu znajduje się nieruchomość. Istnieje też możliwość zajęcia rachunku bankowego dłużnika. W tym celu komornik przesyła do oddziału banku (...)

 • Jednoczesne zajęcie konta i wynagrodzenia

  Komornik wysłał zajęcie komornicze wynagrodzenia, jak również zajęcie konta bankowego, na które wpływa pensja moja i męża. W ten sposób pozbawił całkowicie dochodu rodzinę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

  Mam pytanie czy komornik moze zajac mi konto bankowe na ktore przechodzi moja wypłata i alimenty na dzieci. Zaznaczam że nie mam innych wpływów ani (...)

 • zajęcie komornicze, a ślub

  Witam, Chciałam prosić o radę, bo nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania w poprzednich postach. Za miesiąc wychodzę za mąż za mężczyznę po (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane