Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane, dowodu rejestracyjnego, jeżeli  pojazd był zarejestrowany, dowodu odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony (...)

 • Będzie można zarejestrować pojazdy zabytkowe

  umożliwienie powtórnej rejestracji tych pojazdów bez warunku okazania dowodu rejestracyjnego. Odnalezienie dowodu rejestracyjnego, którego własność została (...)

 • Wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu

  przeprowadzonej kontroli stwierdzono wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami. brak miejsca na (...)

 • Opinia prawna na temat zagubienie dowodu rejestracyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zagubienie dowodu rejestracyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  . Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie. Skoro zatem auto zostało naprawione, to przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego (...)

 • Dowód rejestracyjny pojazdu obciążonego zastawem

  pojazdu obowiązku składania takiego wniosku. Adnotacja nie jest też z urzędu przenoszona ze starego dowodu rejestracyjnego na nowy. Naszym zdaniem może żądać Pani wydania dowodu rejestracyjnego

 • Zakup auta z Holandii - RDW

  części: części I i części II, właściciel pojazdu powinien dołączyć do wniosku o rejestrację obie części dowodu rejestracyjnego. Jeżeli wnioskujący o rejestrację pojazdu (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policję dokonującą kontroli ruchu drogowego. Podstawy do zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu wymienia art. 132 ust. 1 ustawy (...)

 • Rejestracja samochodu w spółce cywilnej

  dowodu rejestracyjnego. Sam dowód rejestracyjny jest zaświadczeniem w rozumieniu przepisów kpa (tak np. w Wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 15 marca 2006 r. I OSK 608/2005). Przepisy (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  objęty. Tak więc stwierdzić należy, iż zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, a co za tym idzie i zatrzymanie pojazdu było w świetle obowiązujących przepisów dopuszczalne. polisa, oc, posiadacz (...)

 • Posiadanie dwóch tablic rejestracyjnych i nieprawdziwe zgłoszenie kradzieży dowodu rejestracyjnego

  Czy można otrzymać drugie tablice rejestracyjne samochodu, gdy stare nadal są w posiadaniu właściciela pojazdu i zgłosić przy tym kradzież dowodu rejestracyjnego? Zgłoszenie utraty dowodu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Demontaż kratki

  W newsletterze e-prawnika z 28 lipca 2005 znalazł się skrót artykułu Gazety Prawnej pt. "Zdemontuj kratkę w bagażniku?", w którym czytamy, (...)

 • mieszkanie z hipoteką darowizna a małżeństwo

  Witam! Prosze o możliwie kompetentne odpowiedzi. Aby dobrze nakreślic sytuyacje opiszę to głębiej. Otórz sprawa wyglada tak: posiadam pieniadze które (...)

 • Znaleziony dowód osobisty

  Witam! W dniu dzisiejszym złosiłam zagubienie dowodu osobistego w Urzedzie Miejskim i także w dniu dzisiejszym odebrałam go na Policji. Co w takim (...)

 • Współwłasność pojazdu czy inna forma własności?

  Mam prośbę... Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu: Potrzebuję wpisać dodatkową osobę do dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jestem właścicielem (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane