Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  Komisji Nadzoru Bankowego o ponowne rozpatrzenie sprawy.2. Od decyzji Komisji Nadzoru Bankowego rozstrzygającej wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy podmiot uznany za podmiot dominujący lub za (...)

 • MF ostrzega przed nadużyciem zwolnienia podatkowego dla dywidend

  spółki pośredniczące (UE/EOG), których z kolei udziałowcem jest ten inwestor zagraniczny (podmiot spoza UE/EOG, działający z jurysdykcji o bardzo niskim poziomie opodatkowania (...)

 • Refakturowanie kosztów podróży służbowej

  sytuacji podatnik powinien wystawić fakturę na kwotę netto wynikającą z faktury pierwotnej i umieścić informację, że VAT rozliczyć ma podmiot zagraniczny (tak: A. Grabowska, Transakcje międzynarodowe (...)

 • Porada prawna na temat zagraniczny podmiot

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zagraniczny podmiot, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie dokumenty i oświadczenia należy składać w zamówieniach publicznych? (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  zależności z zamawiającym lub osobami po stronie zamawiającego biorącymi udział w postępowaniu. Jakie dokumenty powinien przedstawić oferent zagraniczny? Oferent zagraniczny, a więc podmiot, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  zasadach jak przy zezwoleniu typu A.Zezwolenie na pracę sezonową jest wydawane dla określonego cudzoziemca. Zezwolenie określa podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, najniższe

 • Czy obywatel polski odpowiada za kredyt zaciągnięty za granicą? - opinia prawna

  elektroniczną. opinia prawna, kredyt, zaciągnięty za granicą, odpowiedzialność, postępowanie egzekucyjne, egzekucja, klauzula wykonalności, sąd zagraniczny, zagraniczny podmiot

 • Pracownik zatrudniony przez polski oddział

  zagraniczny podmiot, a nie przez jego odział może być traktowane przez organy podatkowe jako próba uchylenia się od odpowiedzialności płatnika. Nie modyfikują tych zasad wewnętrzne reguły (...)

 • Będzie zwrot kosztów leczenia za granicą

  wystawiony przez zagraniczny podmiot wykonujący działalność leczniczą. Uprawnienie to będzie dotyczyć jedynie świadczeń gwarantowanych ?w rozumieniu ustawy o świadczeniach zdrowotnych (...)

 • Opodatkowanie wygranych z zakładów bukmacherskich

  organizowane są przez zagraniczny podmiot i zawierane są przez Internet – organizator nie ma obowiązku pobrania i odprowadzenia podatku. Nie oznacza to jednak, że wygrane nie są opodatkowane. (...)

 • Miejsce opodatkowania usług budowlanych

  podmiot.(...) Zgodnie z powyższymi uregulowaniami usługa budowlana wykonywana przez Spółkę jak i stanowiąca jej część składową usługa wykonywana przez podwykonawcę na podstawie umowy o roboty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane