Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  . Odbierz prawo jazdy. Jeśli prawo jazdy odbierasz w urzędzie, zabierz ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport) oraz - jeśli masz - dotychczasowe (...)

 • Kierujący pojazdami

  ) obciążenia finansowe nakładane na obywatela polskiego wymieniającego polskie krajowe prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa. Art. 15. 1. Starosta dokonuje w prawie (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo (...)

 • Porada prawna na temat zagraniczne prawo jazdy w polsce a odebrane w polsce

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zagraniczne prawo jazdy w polsce a odebrane w polsce, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura a praca za granicą

  ubezpieczenia w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Szwecji i w Holandii. Tak obliczona kwota częściowej polskiej emerytury będzie wypłacana (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , rękawice). W słoneczne dni stosuj okulary przeciwsłoneczne dostosowane do użytku w ruchu drogowym (tzn. takie, które posiadają symbole oznaczające, że można w nich jeździć (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  przepisów rozporządzenia Ministrów Komunikacji i Spraw Wewnętrznych z dnia 1 października 1962 r. w sprawie ruchu na drogach publicznych, wymienia się:1) prawo jazdy (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

  wydanego w Niemczech? Jeżeli nie to czy mogę kierowac pojazdem w Polsce na podstawie tego uprawnienia do prowadzenia pojazdów wydanego w Niemczech? Jeśli polskie prawo (...)

 • Jakie są kategorie prawa jazdy?

  ) - tylko w Polsce zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) - tylko w Polsce zespół (...)

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

  , ograniczenie ze względu na stan zdrowia lub inne, należy to ograniczenie uwzględnić w wydanym prawie jazdy. prawo jazdy, kierowanie, ruch drogowy, prawo o ruchu drogowym, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  podjęcia pracy. Jeśli osoba występująca o zasiłek dla bezrobotnych: uzyska w Polsce prawo do zasiłku i wyjedzie za granicę w poszukiwaniu pracy - zachowa prawo do zasiłku (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  ) krajowe lub międzynarodowe prawo jazdy, określone w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 44),  c) krajowe (...)

 • Praca za granicą

  i tłumaczenie dokumentów, informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy, inne zobowiązania stron. Ww. umowa powinna (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  przyznają podatnikom prawo odliczania takiego podatku pobranego u źródła w kolejnych latach. W Polsce nie ma takich przepisów. Jednak gdy państwo nie przewiduje (...)

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu

  Polsce, to wzór jego prawa jazdy musi być zgodny z wzorem określonym w Konwencji o ruchu drogowym z 8 listopada 1968 r. (Hongkong nie jest stroną tej Konwencji). Jeżeli zagraniczne (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  określa sposób, w jaki można uzyskać dostęp do szczegółowych informacji dotyczących charakterystyki i warunków korzystania z pozasądowego rozstrzygania sporów, (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  . wszystkich obecnie regulowanych w Polsce profesji. Poniżej prezentujemy pełną listę zawodów, które znalazły się w pierwszej deregulacji. Na drugiej stronie przeczytasz, (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce

  tłumaczenie amerykańskiego prawa jazdy wykonane przez tłumacza przysięgłego. Z tłumaczenia musi wynikać do prowadzenia jakich pojazdów uprawniało to prawo jazdy w Stanach. ruch (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  uznawania zagranicznego prawa jazdy w Polsce jest różna, w zależności od kraju pochodzenia tego dokumentu. W szczególności dotyczy to krajów UE (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  przedsiębiorców. Do najważniejszych propozycji zawartych w projekcie należą: ustanowienie katalogu praw i obowiązków przedsiębiorców oraz urzędów (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  Cudzoziemiec ob. Tajlandii posiada zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce oraz prawo jazdy wydane w Tajlandii. Czy cudzoziemiec ob. Tajlandii posiadający prawo tymczasowego (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  informacje.  2. Minister właściwy do spraw transportu i minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej, uwzględniając w szczególności konieczność (...)

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?

  podjęcia // studiów drugiego stopnia w państwie, w którym został wydany, uznanym, zgodnie z przepisami w // sprawie nostryfikacji dyplomów (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawo do emerytury „zagranicznej" - i doda do lat przepracowanych w Polsce. Hieronim Nowak pracował: 8 lat w Polsce, 8 lat w Norwegii, 6 lat w Szwecji i 3 (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ; 2. Na zagraniczne oznaczenia geograficzne można uzyskać w Polsce ochronę tylko, gdy oznaczenie korzysta z ochrony w kraju jego pochodzenia.  3. Ilekroć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane