Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  osoby przewidziane do objęcia w banku stanowisk członków zarządu, w tym prezesa, dają rękojmię ostrożnego i stabilnego zarządzania bankiem, przy czym co najmniej dwie osoby przewidziane (...)

 • Postępowanie upadłościowe wobec banków

  banku i inni uczestnicy postępowania W postanowieniu o ogłoszeniu upadłości banku sąd zobowiązany jest ustanowić kuratora banku. Kurator taki ma prawo do wynagrodzenia za podejmowane (...)

 • Upadłość instytucji emitujących listy zastawne lub obligacje - stan prawny na dzień 30 września 2003 r.

  z tytułu: kredytów w części zabezpieczonej wraz z należnymi odsetkami, gwarancją lub poręczeniem Narodowego Banku Polskiego, Europejskiego Banku Centralnego, rządów (...)

 • Porada prawna na temat zadluzenie w banku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zadluzenie w banku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  , kredyt długoletni warto jest jednak brać w walucie obcej niż w złotówkach, ze względu na dużo niższe raty kredytu walutowego, zaś kredyt krótszy (do 5 lat) - w złotówkach, gdyż (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1.  1j.  W przypadku objęcia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  ;rcy.Art. 892. § 1. Bank, który naruszył przepisy dotyczące obowiązków banku w zakresie egzekucji z rachunków bankowych, w tym rachunków (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  VAT. Tym podmiotom można w trybie pilnym zablokować rachunek na okres do 72 godz. w celu dokładnego sprawdzenia, czy wykorzystują działalność banków lub SKOK-ów (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  adresy tych osób. Zgłoszenia należy dokonać w terminie wyznaczonym do dokonania pierwszej wpłaty, a w razie zmiany osoby wyznaczonej - w terminie 14 dni od dnia, w którym wyznaczono (...)

 • Szczególne uprawnienia banków

  wierzytelności banku. Zabezpieczenie to polega na przelaniu określonej kwoty pieniężnej w złotych lub w innej walucie wymienialnej na rzecz banku. Przelana kwota staje się własnością (...)

 • Zasady funkcjonowania obowiązkowego systemu gwarantowania środków pieniężnych

  ; bezpośrednio – deponent i Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Natomiast przedmiotem gwarancji jest wierzytelność pieniężna deponenta w stosunku do banku, w górnej wysokości określonej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • PRESCO ....

  Witam, Mam ogromne problemy , a to za sprawa firmy PRESCO.Otoz mam nieuregulowane rachunki z POLSKA TELEFONIA CYFROWA(wtedy funkcjonowala ERA) z roku 2001/2002 (...)

 • Ror-pomyłka banku, czy musze spłacac?

  załozyłam eurokonto w PKO SA, dokonując wypłaty z bakomatu wiedziałam ze mam na kocie ok 500zł wypłaciłam 300 zł , wydruk wykazał ze mam ok 1200zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane