Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Systemy czasu pracy

  pracy, praca w ruchu ciągłym, skrócony czas pracy, zadaniowy czas pracy, przerywany czas pracy, system skróconego tygodnia pracy, system (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  zadaniowy czas pracy, nie wypracował dobowego wymiaru czasu pracy, okresy, o których mowa w ust. 1, zalicza się do czasu pracy w wymiarze 8 godzin, a w pozostałym (...)

 • Zadaniowy czas pracy

  Czym jest zadaniowy czas pracy? Zadaniowy czas pracy jest to taki system czasu pracy, w którym uregulowanie wymiaru czasu pracy następuje nie poprzez (...)

 • Porada prawna na temat zadaniowy system czasu pracy palacza c.o.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zadaniowy system czasu pracy palacza c.o., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca sprzedawcy a zadaniowy system czasu pracy

  zastosować u danego pracodawcy system zadaniowego czasu pracy wystarczy, że chociażby jedna ze wskazanych wyżej przesłanek zostanie spełniona. Zadaniowy czas pracy polega (...)

 • Zadaniowy system czasu pracy

  zadaniowego czasu pracy. Jest to czas pracy ustalany na podstawie wymiaru zadań przeznaczonych do wykonywania przez danego pracownika. Zadaniowy czas pracy może być wprowadzony: gdy (...)

 • Czas pracy kierowców

  jedną przerwę w pracy w ciągu doby, trwającą nie dłużej niż 5 godzin. W przypadku gdy kierowca wykonuje przewozy regularne, przerwa może trwać nie dłużej niż 6 godzin, jeżeli dobowy wymiar (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  przerywanego czasu pracy, w którym rozkład czasu pracy może przewidywać jedną przerwę w pracy w ciągu doby, trwającą nie dłużej niż 5 godzin,  system (...)

 • Kodeks pracy

  pracy,  2) miejsce wykonywania pracy,  3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia,  4) wymiar czasu (...)

 • Elastyczny czas pracy od 23 sierpnia 2013 roku w polskich firmach - uwagi natury ogólnej

  rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  pracownik, którego rozkład czasu pracy obejmuje w każdej dobie co najmniej 3 godziny pracy w porze nocnej lub którego co najmniej ¼ czasu pracy (...)

 • Zadaniowy czas pracy

  pracy (art. 140 kodeksu pracy). Tu od razu można (także w kontekście czasu pracy) przytoczyć wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Zadaniowy czas pracy a nadgodziny

  regulaminu pracy. zadaniowy czas pracy, czas pracy, pracownik, systemy czasu pracy, nadgodziny, godziny nadliczbowe, wynagrodzenie

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników obowiązków informacyjnych określonych w RODO (zob. art. 13 i art. 15 RODO). Ewidencjonowanie czasu pracy przy użyciu nowoczesnych technologii Ewidencjonowanie czasu (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin

  . - art. 25u ust. 1). Zgodnie z art. 135 § 1 Kodeksu pracy, k.p.  jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego (...)

 • Czy będziemy dłużej pracować za mniejsze pieniądze?

  informacji są niezgodne z projektem zmian w przepisach Kodeksu pracy dotyczących czasu pracy, będącym przedmiotem prac na forum Zespołu Prawa Pracy i Układów Zbiorowych Trójstronnej (...)

 • Wynagrodzenie kierownika za godziny nadliczbowe

  godzinach nadliczbowych w jeżeli w zamian za pracę w takim dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy. Natomiast tzw. zadaniowy czas pracy, czyli sytuację, w której czas pracy (...)

 • Zadaniowy czas pracy - nadgodziny

  Co grozi pracodawcy za niewypłacanie wynagrodzenia za godziny wykraczające poza obowiązujące normy czasu pracy w zadaniowym systemie czasu pracy? W niniejszej sytuacji faktycznej (...)

 • Flexicurity – szansa na równowagę na rynku pracy

  :efektywna aktywna polityka rynku pracyelastyczność prawna i organizacyjna (czas pracy)sprawny system kształcenia ustawicznego (system kształcenia oraz szkolenia w zakładzie pracy)system (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie

  art. 135 kodeksu pracy stanowi, że jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne (...)

 • Nienormowany czas pracy

  nienormowanym czasem pracy. Zadaniowy czas pracy może być wprowadzony, gdy dla danej pracy co najmniej utrudnione jest precyzyjne określenie momentu jej rozpoczynania i zakończenia, (...)

 • Czas pracy w systemie zadaniowego czasu pracy

  zatrudniony jest pracownik oraz poniżej wymiaru czasu pracy pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze. zadaniowy czas pracy, system czasu pracy, nadgodziny, wymiar, (...)

 • Ewidencja pracy a zadaniowy system czasu pracy

  pracy, bowiem faktycznie o rozkładzie tym decyduje pracownik. zadaniowy system czasu pracy, ewidencja czasu pracy, obowiązki pracodawcy

 • Co sądzisz o zmianie czasu?

  dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustaleń dotyczących czasu letniego (wraz z uzasadnieniem) Komunikat Komisji zgodnie z art. 5 dyrektywy (WE) nr 84/2000 w sprawie ustaleń dotyczących (...)

 • Regulacja czasu pracy w Unii Europejskiej

  uprawnia Państwa członkowskie do ustalenia nie normowanego czasu pracy lub czasu pracy zależnego jedynie od pracownika w przypadku: pracowników zarządzających lub innych osób, (...)

 • Zmiana czasu pracy

  systemie czasu pracy. W równoważnym systemie czasu pracy możliwe jest wydłużenie dobowego wymiaru czasu pracy ponad tę wskazaną w Kodeksie pracy, co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane