Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  spadkobierca ustawowy, który zrzekł się dziedziczenia i jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku, nie nabędzie w żadnym przypadku prawa do zachowku. zachowek, spadek, dziedzieczenie, umowa (...)

 • Zachowek a powołanie do dziedziczenia

  w pieniądzach zachowku rozstrzyga tylko to, czyotrzymał on w całości należny mu zachowek w postaci powołania do spadku, zapisu lubuczynionej przez spadkodawcę na jego rzecz darowizny. Jeżeli wskazany

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  życie ww. ustawy i w tym dniu jeszcze nieprzedawnionych, stosuje się już także pięcioletni termin przedawnienia.  Przerwanie biegu przedawnienia o zachowek Do roszczenia o zachowek ma zastosowanie

 • Porada prawna na temat zachowek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zachowek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek, zameldowanie, darowizna

  , jednakże przyjmijmy, że wartośc darowizny wynosi 40 a wartośc pozostałego po dokonaniu darowizny i dziedziczonego spadku wynosi 60. Zachowek należny każdemu z synów w takim przypadku wynosi 25, (...)

 • Zapłata zachowku przez uprawnionego do zachowku

  testamentowy jest synem spadkodawcy, to przysługuje mu zachowek w wysokości połowy wartości udziału, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym; nigdy więc jego odpowiedzialność za zachowki (...)

 • Wysokość zachowku

  pełnoletniej zachowek wynosi 1/2 należnej części spadku - 92 500, w przypadku małoletnich 2/3 - 123 300 PLN. Czy prawidłowo wyliczyłam należny osobie pełnoletniej i niepełnoletniej zachowek? (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  zmniejszenia zapisów i poleceń w takim stopniu, ażeby pozostał mu jego własny zachowek.§ 2. Jeżeli zapisobierca sam jest uprawniony do zachowku, zapis uczyniony na jego rzecz podlega zmniejszeniu

 • Czym jest zachowek?

  : ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). zachowek, swoboda testowania, uprawniony, dziedziczenie, udział spadkowy

 • Darowizna a zachowek

  zaległy mu zachowek. Oznacza to, że brat będzie zobowiązany zapłacić rodzeństwu kwotę nadwyżki przekraczającej jego własny zachowek. Przykładowo: jeśli nieruchomość jest warta 50 tys. (...)

 • Roszczenie o zachowek a darowizna

  otrzymała bądź w postaci powołania do spadku, bądź w postaci zapisu Pani tyle, ile wynosi Pani zachowek. W Pani przypadku zachowek wynosi ½ Pani udziału w spadku (zatem gdyby dziedziczyła (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • BARDZO PILNE!!! ZACHOWEK PO DZIADKU

  Witam, mam bardzo ważną sprawę, ale możę zacznę od początku. Mój dziadek miał 2 synów - wója i mojego tatę (który zmarł w 1994 r) dziadek (...)

 • ZACHÓWEK PROSZE O POMOC.... ...

  Witam państwa! Mam problem. Zmarli mi rodzice. Przed smiercia moich rodzicow moj brat W OGOLE sie nimi nie interesowal. Oswiadczyc o braku zainteresowania (...)

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane