Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Historia kont bankowych a zachowek

  Występuję do siostry o zachowek po naszym ojcu. Zbieram informacje o składnikach majątku po moim ojcu. Ojciec przez ostatnie dziesięć lat udzielał siostrze darowizn pieniężnych (...)

 • Dziedziczenie mieszkania po ojcu

  spadek (co nie jest takie oczywiste, jeśli roszczenie o zachowek przysługujące ojcu nie zostało przez niego zrealizowane, więc podlega dziedziczeniu przez córki), to można uznać, że jedna (...)

 • Uzupełnienie zachowku

  następującymi materiałami:Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna,Zachowek (...)

 • Porada prawna na temat zachowek po ojcu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zachowek po ojcu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  postępowania przed sądem konieczne jest wyraźne zgłoszenie przez Pana zarzutu przedawnienia - w piśmie procesowym, ewentualnie ustnie na rozprawie. Co do zachowku po ojcu, to roszczenie to jeszcze (...)

 • Darowizna a zachowek

  nie pozostawiła. Ojciec zmarł kilka lat wcześniej i z tego co wiem, to po ojcu nie było przeprowadzone postępowanie spadkowe. Syn, który umową darowizny został obdarowany twierdzi, że pozostałemu

 • Darowizna a zachowek

  przywołany wyżej wyrok Sądu Najwyższego z 13.02.2004 roku. darowizna, zachowek, postępowanie spadkowe, zaliczanie darowizn, spadkobranie ustawowe, testamentowe, dziedziczenie, uprawnienie do zachowku

 • Prawo do zachowku i spadku

  spadkowa po dziadku jak rozumiemy nie została wtedy przeprowadzona. Obecnie więc powinna odbyć się sprawa o nabycie spadku po dziadku i babci, a także po ojcu. To, co odziedziczył (...)

 • Jak obliczyć wysokość zachowku?

  , otrzymany wynik jest właśnie należnym zachowkiem. Tak więc zachowek dla B wyniesie 105tys. (840tys. x 1/8); dla C i D – po 60tys. każda (840tys. x 1/14); dla E i F – po 49,5tys. (...)

 • Zachowek od gospodarstwa rolnego

  stosować analogicznie art. 1007 § 2 i przyjąć, że roszczenie o zachowek przedawnia się z upływem trzech lat od otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy). Reasumując, przysługuje Panu roszczenie (...)

 • Podział spadku po ojcu

  ) praw rodzicielskich. Jaka część spadku po moim ojcu należy do mnie? Czy syn mojej mamy też dziedziczy po moim tacie? Czy mogę starać się o zapłatę za moją część spadku? Pierwszą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • ZACHOWEK PO OJCU

  PO ROZWODZIE MOI RODZICE / PRZEŻYLI Z SOBĄ PONAD 30 LAT / W 1990 ROKU O JCIEC SWOJA POŁO DZIŁKI NA BRATA W KRÓTKIM CZASIE ZROBIŁA TO POD NACISKIEM (...)

 • Wydziedziczenie

  Czy przyczyna wydziedziczenia uprawnionego do zachowku musi czy nie musi wynikać z treści testamentu? (asteria) Witam ! Mam ten sam problem. Czy wystarczy (...)

 • Zachowek p o10 latach

  Witam, chciałbym zapytać po jakim okresie można ubiegać się o zachowek po ojcu? Minęło już dokładnie 10 lat i chciałbym wiedzieć, czy jest jeszcze (...)

 • Wydziedziczenie a zachowek.

  Witam wszystkich. Chciałabym się dowiedzieć czy ja albo mój syn, możemy się ubiegać a zachowek po moim ojcu, który zmarł. Ojciec wydziedziczył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane