Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Określenie rodzaju zabudowy w pozwoleniu

  określonego nazewnictwa. Między innymi ustalenia dotyczące rodzaju zabudowy zapisuje się, stosując w szczególności następujące nazewnictwo:    zabudowa mieszkaniowa, w tym zabudowa (...)

 • Warunki legalizacji samowoli budowlanej

  i równości wobec prawa. Po przeprowadzeniu rozprawy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 48 ust. 2 pkt 1 lit. b i art. 48 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane w częściach

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane uważa się prawo własności, użytkowania wieczystego, ograniczone prawo (...)

 • Opinia prawna na temat zabudowa ganku a prawo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabudowa ganku a prawo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

  punktu 2 tiret 2 i jest przede wszystkim związane z koniecznością uwzględnienia w decyzji linii zabudowy oraz ładu przestrzennego. warunki zabudowy, decyzja, wniosek, inwestycja, zabudowa, usługi, (...)

 • Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania

  istnienia prawa we wskazanym czasie. Zabudowa na cele mieszkaniowe lub zabudowa garażowa albo przeznaczenie nieruchomości pod tego rodzaju zabudowę powinno istnieć już w dniu wejścia w życie (...)

 • Zabudowa loggi w spółdzielni mieszkaniowej

  spółdzielni, zabudowa loggi, pozwolenie

 • Zabudowa balkonu we wspólnocie mieszkaniowej

  postępowania administracyjnego, a decyzję wydają organy budowlane (nie zarząd wspólnoty). wspólnota, balkon, zabudowa, zarząd, zgoda, estetyka

 • Stawka podatku VAT na sprzedaż szaf wnękowych

  Usług. Wykonanie trwałej zabudowy wnęk z drewna i materiałów drewnopodobnych klasyfikuje się: zabudowa wnęk w mieszkaniach - w grupowaniu PKWiU 36.14.13 "Meble drewniane, gdzie indziej nie sklasyfikowane

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego

  wieczyste, własność, przekształcenie, zabudowa, rolne

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  ukształtowanej w art. 235 k.c. wynika natomiast, że prawem głównym jest prawo wieczystego użytkowania a prawem związanym jest prawo własności i urządzeń. Żadne z tych praw nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zabudowa na działce rolnej

  Czy istnieją rozwiązania prawne pozwalające zalegalizować moją zabudowę? Jak to zrobić? Sytuacja wygląda tak: Posiadam działkę rolną (notarialny (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli (...)

 • Zabudowa Balkonu-Prawo Budowlane.

  Witam! Chcemy z żona zmienić nasz balkon, od nie osłonecznionej strony bloku na powiększenie pokoju i go zabudować. Chciałbym się wiecej dowiedzieć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane