Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Określenie rodzaju zabudowy w pozwoleniu

  określonego nazewnictwa. Między innymi ustalenia dotyczące rodzaju zabudowy zapisuje się, stosując w szczególności następujące nazewnictwo:    zabudowa mieszkaniowa, w tym zabudowa (...)

 • Warunki legalizacji samowoli budowlanej

  i równości wobec prawa. Po przeprowadzeniu rozprawy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 48 ust. 2 pkt 1 lit. b i art. 48 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane w częściach

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane uważa się prawo własności, użytkowania wieczystego, ograniczone prawo (...)

 • Opinia prawna na temat zabudowa ganku a prawo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabudowa ganku a prawo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

  punktu 2 tiret 2 i jest przede wszystkim związane z koniecznością uwzględnienia w decyzji linii zabudowy oraz ładu przestrzennego. warunki zabudowy, decyzja, wniosek, inwestycja, zabudowa, usługi, (...)

 • Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania

  istnienia prawa we wskazanym czasie. Zabudowa na cele mieszkaniowe lub zabudowa garażowa albo przeznaczenie nieruchomości pod tego rodzaju zabudowę powinno istnieć już w dniu wejścia w życie (...)

 • Zabudowa loggi w spółdzielni mieszkaniowej

  spółdzielni, zabudowa loggi, pozwolenie

 • Zabudowa balkonu we wspólnocie mieszkaniowej

  postępowania administracyjnego, a decyzję wydają organy budowlane (nie zarząd wspólnoty). wspólnota, balkon, zabudowa, zarząd, zgoda, estetyka

 • Stawka podatku VAT na sprzedaż szaf wnękowych

  Usług. Wykonanie trwałej zabudowy wnęk z drewna i materiałów drewnopodobnych klasyfikuje się: zabudowa wnęk w mieszkaniach - w grupowaniu PKWiU 36.14.13 "Meble drewniane, gdzie indziej nie sklasyfikowane

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego

  wieczyste, własność, przekształcenie, zabudowa, rolne

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  ukształtowanej w art. 235 k.c. wynika natomiast, że prawem głównym jest prawo wieczystego użytkowania a prawem związanym jest prawo własności i urządzeń. Żadne z tych praw nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zabudowa na działce rolnej

  Czy istnieją rozwiązania prawne pozwalające zalegalizować moją zabudowę? Jak to zrobić? Sytuacja wygląda tak: Posiadam działkę rolną (notarialny (...)

 • Zabudowa balkonu sprzed 50 lat

  Witam serdecznie, 5 lat temu kupiłem mieszkanie na własność, do którego jest przynależny zabudowany pojedynczymi szybami w metalowej ramie balkon. (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane