Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty dla synowej i wnuków

  Moja synowa zaskarżyła mnie do sądu o alimenty. Syn jest po rozwodzie, bezrobotny, z małżeństwa ma 2 dzieci, którymi się zajmuje jego ex żona. Syn ma zasądzone alimenty w kwocie 400 zł, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  rodzinie z kraju, gdzie szuka pracy; jest studentem - ma prawo do pełnego zakresu świadczeń; wyjechała turystycznie - ma prawo tylko do niezbędnych świadczeń w razie wypadku lub choroby; wyjechała (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . Art. 882. § 1. Dokonując zajęcia wynagrodzenia za pracę, komornik wzywa ponadto pracodawcę, aby w ciągu tygodnia:  1) przedstawił za okres trzech miesięcy poprzedzających (...)

 • Porada prawna na temat zabrane prawo za alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabrane prawo za alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  rodzinie przysługuje za granicą świadczenie o podobnym charakterze, za wyjątkiem sytuacji, gdy przepisy o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy przewidują inaczej. (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  miesięcznie.3. Dodatek przysługujący za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości 1/30 dodatku miesięcznego za każdy dzień. Kwotę dodatku przysługującą za niepełny (...)

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  dotyczące kosztów utrzymania i wychowania dziecka, opłaty za szkołę lub przedszkole, opłaty za dodatkowe zajęcia, komitet rodzicielski, wykaz kosztów leczenia, odzieży, rekreacji, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony - suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  zamieszkania można uznać za spełnienie wymogów § 1 art. 454? Czy fakt podania tytułu wpłaty na przekazach pocztowych i bankowych  można uznać za oświadczenie dłużnika (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  (art. 831 K.c.); prawo żądania od banku, w którym rachunek miał zmarły, zwrotu kosztów pogrzebu; prawo żądania od banku przez wskazaną przez posiadacza rachunku osobę wypłaty (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  dotyczące wniosku i załączników zostaną usunięte niezwłocznie po wystawieniu potwierdzenia złożenia wniosku. Wniosek wysłany za pośrednictwem PUE ZUS zostanie przekazany za pośrednictwem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zabrane prawo jazdy za alimenty

  Witam. Mam pytanie co do zabranego prawo jazdy za alimenty. Moja sytuacja jest taka : przez dwa lata miałem płacić alimenty ( płaciłem w miarę możliwości (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty a praca

  Witam Mam taki problem mam zasądzaone sądownie alimenty , które wypłaca mi komornik.Właśnie skończyłem szkołe i jestem teraz na stażu absolwenckim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane