Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  . 3 pkt 2 oraz art. 9; 7) 24 lata - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii: a) A - jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych od wysłania (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający rok. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, prawo jazdy (...)

 • Porada prawna na temat zabrane prawo jazdy na 2 lata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabrane prawo jazdy na 2 lata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7: 1) na jezdni jednokierunkowej; 2) na jezdni dwukierunkowej, (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii:  B lub B1 - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii C lub D;  B - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  się:1) pozwolenie kategorii I - na prawo jazdy kategorii B, C, D, T, B+E, C+E i D+E, 2) pozwolenie kategorii II - na prawo jazdy kategorii B, C, D, T, B+E i C+E, (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  określony dla prawa jazdy kategorii AM;  20 lat, jeśli kierujący posiadał co najmniej 2 lata prawo jazdy kat. A2 B1 1. czterokołowiec 2. pojazd określony (...)

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy

  polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B. Powyższe przepisy wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2013. Osoby, które zdadzą egzamin na prawo (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, starosta wydaje decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu, na który zatrzymano prawo jazdy, do 6 miesięcy. Jeżeli decyzja o (...)

 • Prawo jazdy wydane za granicą

  kierowania samochodami osobowymi. Czy mając prawo jazdy belgijskie, holenderskie mogę jeździć po Polsce, czy na podstawie tego prawa jazdy mogę się starać o przywrócenie uprawnień (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  , których stroną jest Rzeczpospolita Polska. 2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  punktacji egzaminu konkursowego (wstępny na aplikację) przez dostosowanie do zasad obowiązujących na egzaminach na inne aplikacje; likwidacji części ustnej egzaminu komorniczego oraz (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  . 40 i 44), (…)  2. Kierowca może posiadać tylko jedno ważne prawo jazdy. Przepis ten nie dotyczy międzynarodowego prawa jazdy oraz krajowego prawa jazdy osoby, (...)

 • Kodeks pracy

  wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni. § (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  pozwolenia. Na żądanie członka spółdzielnia ustanawia takie prawo w chwili, gdy ze względu na stan realizacji inwestycji możliwe jest przestrzenne oznaczenie lokalu.  2. Ustanowienie (...)

 • Młodzi kierowcy będą nadzorowani

  wypadkach, to osoby w wieku 18 - 24 lata, które posiadają prawo jazdy krócej niż dwa lata. Dlatego młodych kierowców należy poddać szczególnej ochronie, (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  szczególności w zakresie należytego wykonywania obowiązków, o których mowa w art. 111. 2. Oceny dokonuje podmiot wskazany w statucie, nie rzadziej niż raz na cztery lata (...)

 • Jakie są kategorie prawa jazdy?

  się już od co najmniej 2 lat prawo jazdy kategorii A2 24 lata - jeśli nie ma się od co najmniej 2 lat prawa jazdy kategorii A2 B1 czterokołowiec (...)

 • Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  ;     70 zł za prawo jazdy.Kiedy powinieneś wymienić swoje prawo jazdy?Do końca tego roku, czyli do 31 grudnia 2004 r. należy wymienić dokumenty prawa jazdy (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  uczestniczenia w walnym zgromadzeniu, jeżeli zostali wpisani do księgi akcyjnej co najmniej na tydzień przed odbyciem walnego zgromadzenia. § 2. Akcje na okaziciela dają prawo (...)

 • Karta Nauczyciela

  przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat. 2. Nauczyciel mianowany, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1, zatrudniony na stanowisku, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatkowego;  2) określającej wysokość zobowiązania podatkowego;  3) określającej wysokość zwrotu podatku. § 3. W przypadku, o którym mowa w § 2 pkt 2, zabezpieczeniu, (...)

 • Zwrot przed terminem zabranego prawa jazdy

  przynajmniej przez rok. Uregulowania tego nie stosuje się, jeżeli środek karny orzeczono na podstawie art. 42 § 2 lub 3 kodeksu karnego (w wyroku jest podana podstawa orzeczenia środka karnego). (...)

 • Kodeks wykroczeń

  zgody na podjęcie pracy społecznie użytecznej zamienionej na podstawie § 1 albo uchyla się od jej wykonania, lub 2) zamiana grzywny na pracę społecznie użyteczną jest niemożliwa (...)

 • Powstają nowe kategorie praw jazdy

  , kategoria wieku na prawo jazdy AM została określona na lat 14. Nowa kategoria A2 będzie pośrednią kategorią prawa jazdy między istniejącymi już typami A1 i A. Dokument (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak napisać wniosek o skrócenie wyroku??

  Chciałbym napisać wniosek do sądu o skrucenie wyroku. Zostały mi zabrane prawo jazdy na 2 lata i właśnie mija rok. Jak mam napisać taki wniosek?? (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane