Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać odszkodowanie - zasady ogólne

  niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio od rzeczy lub zwierzęcia, np. zabicie atakującego psa, który należał do sąsiada, dozwolona samopomoc, zgoda poszkodowanego uchyla bezprawność działań (...)

 • Znęcanie się nad zwierzętami

  . Zabicie i znęcanie się nad zwierzęciem stanowi przestępstwo w myśli art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Zgodnie z tym przepisem kto zabija, uśmierca zwierzę albo znęca (...)

 • Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego

  ) niemożność dokonania stosunku małżeńskiego uprzednia i trwała jeżeli nie ustało poprzednie małżeństwo brak chrztu bycie osobą duchowną pokrewieństwo i powinowactwo uprowadzenie kobiety zabicie

 • Porada prawna na temat zabicie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabicie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za potrącenie zwierzęcia

  kodeksu cywilnego kto ze winy swojej wyrządził drugiemu szkodę (w tym przypadku szkodą było zabicie zwierzęcia), będzie zobowiazany do jej naprawienia. Jeżeli jednak nawet kierowca zabił zwierze, (...)

 • Będą kary za zabicie karpia przy dziecku

  Uśmierceniem karpi mogą zajmować się jedynie osoby pełnoletnie, które posiadają wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe. Za zabicie ryby przy dziecku grozi kara pozbawienia wolności

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  sprawiedliwości. bestialskie traktowanie, znęcanie się, zwierzęta, pies, kot, okrucieństwo, bicie, zabicie, śmierć, nawiązka, zabijanie, cierpienie, ochrona zwierząt

 • W sprawie zabicia polskiego obywatela

  uprowadzonego na terenie Pakistanu - 9 lutego 2009 r.   Źródło: www.rpo.gov.pl Talibowie, terroryści, zabicie, porwanie, polski obywatel

 • Polska zawetowała unijne konkluzje...

  którym zginęło 12 osób, okrutny mord na francuskim księdzu z Normandii, któremu sprawcy poderżnęli podczas mszy gardło, czy zabicie trojga żydowskich dzieci i ich nauczyciela (...)

 • Co na froncie walki z ASF?

  oraz  wykonanie decyzji powiatowego lekarza weterynarii nakazującej zabicie świń utrzymywanych w gospodarstwie lub poddanie ich ubojowi oraz zakazującej wprowadzania do gospodarstwa i utrzymywania (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  granica kary za zabicie zwierząt i znęcanie się nad nimi zwiększy się z 2 do 3 lat pozbawienia wolności), a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – z 3 do 5 lat. W (...)

 • Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt

  zakazać wprowadzania do gospodarstwa i utrzymywania w nim zwierząt przez okres obowiązywania programu, a także wydać decyzję nakazującą zabicie lub poddanie ubojowi zwierząt w nim już przebywających

 • Co grozi za napaść na posła?

  , nawet jeżeli poseł wyjdzie z opresji bez żadnych obrażeń. Jeżeli zostanie jednak ranny lub straci życie, to oprawca może usłyszeć zarzuty zabójstwa lub usiłowania zabójstwa. Za zabicie

 • Więcej kar za okrutne zabójstwo

  na podstawie łagodniejszego art. 148 § 1 kodeksu. W zaproponowanej przez senatorów nowelizacji czytamy, że za zabicie człowieka ze szczególnym okrucieństwem; w związku z wzięciem

 • Lech Kaczyński: Polska nie toleruje terroryzmu

  Lech Kaczyński. Prezydent oświadczył, że reakcja na zabicie Polaka powinna "uderzać w terrorystów po pierwsze, w terrorystów po drugie, w terrorystów po trzecie, a nie w ludzi, którzy z tym (...)

 • 15-letnie dziewczynki chciały zabić wychowawcę

  Mężczyzna miał zginąć w Sylwestra. Opracowany plan zbrodni zakładał zwabienie opiekuna w konkretne miejsce, przewrócenie go i zabicie nożami oraz tłuczkiem do mięsa. Trzy 15-letnie

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  - zabicie zwierzęcia przy zadaniu mu jak najmniejszych cierpień fizycznych i psychicznych, uwzględniając specyfikę danego gatunku; 13) odpowiednie znieczulenie - znieczulenie miejscowe lub ogólne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kara za zabicie karpia?

  ogladalam ostatnio w dzien dobry tvn temat o siwetach i mowili cos o karze za zabicie karpia, ze mozna dostac nawet 2 lata wiezienia za trzymanie do w (...)

 • Zabicie ptaka drapieżnego - jaka kara.

  Hej, jaka kara może grozić za postrzelenie lub śmiertelne postrzelenie ptaka objętego ochroną w Polsce? Grzywna jest wysoka domyślam się ale chciałbym (...)

 • Grzywna lub więzienie za zabicie Karpia?!

  Witam Proszę o pomoc, dzisiaj w TVN rano mówiono o karach za zabicie karpia... pozatym że osłupiałem z wrażenia, to niestety nie dowiedziałem się (...)

 • Zabójstwo za zgodą - Armin Meiwes - Wikipedia

  Witam, an wiki znalazłam artykuł dotyczący Armin Meiwes. Polecam, ten akrtykuł również po to, żeby lepiej zrozumieć problem, o który chce zapytać. Jak (...)

 • Akt oskarżenia wobec Katarzyny W.

  Sąd zapoznaje się z aktami sprawy Katarzyny W., matki półrocznej Magdy z Sosnowca. Katarzynie W. Kobiecie grozi dożywocie za zabicie swojej córeczki. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane