Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  ) w licytacji do czasu orzeczenia rozwodu (art. 976 k.p.c.); mogłaby Pani nabyć udział męża w nieruchomości ewentualnie na podstawie art. 984 § 1 k.p.c. w zw. z art. 1004 k.p.c., (...)

 • Zmiana postanowienia o zabezpieczeniu alimentów

  nakaz zapłaty przez męża na moją rzecz zabezpieczenia na czas rozwodu (w sumie 1.500 zł) na zabezpieczenie w postaci nakazania przez sad wypłacania mi połowy dochodów uzyskiwanych (...)

 • Przypisanie winy przy rozwodzie

  do zakładu , w której szefem jest jej mąż. Mieszka w mieście, w którym jest zakład pracy i obecnie mieszka mąż znajomej (kobieta ta ma przy sobie 1,5 r. dziecko). W czasie tych (...)

 • Opinia prawna na temat zabezpieczenie majatku w trakcie rozwodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabezpieczenie majatku w trakcie rozwodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o zabezpieczenie majątku na czas rozwodu

  odpowiedzi na pozew. Odpowiedź taka może być wniesiona przez pozwanego (a wiec w tym przypadku przez Panią) przed pierwszą rozprawą. Jeżeli pierwsza rozprawa już się odbędzie, wniesienie odpowiedzi (...)

 • Podział majątku w trakcie rozwodu

  przewidzianymi w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, możliwy jest tylko po ustaniu małżeństwa. W praktyce nie jest jednak możliwe wydanie orzeczenia o podziale majątku wspólnego w tak (...)

 • Ciąża w trakcie rozwodu

  . Pozew lub wniosek o zabezpieczenie w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód lub o separację, w celu rozstrzygnięcia według przepisów (...)

 • Wpływ ogłoszenia upadłości małżonka na stosunki majątkowe małżeńskie

  tym, że syndyk będzie mógł domagać się od obu małżonków wszystkiego, co otrzymali w wyniku podziału majątku, w przypadku zbycia składników majątku – (...)

 • Zaspakajanie potrzeb rodziny

  zadośćuczynienie temu obowiązkowi może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o wychowanie dzieci i pracy we wspólnym gospodarstwie domowym. W związku z (...)

 • Zasądzenie alimentów w trakcie rozwodu

  Czy w trakcie trwania sprawy rozwodowej z mojego powództwa, pozwana może składać wnioski o alimenty lub ewentualnie inne wnioski o zabezpieczenie finansowe? Obowiązek płacenia alimentów (...)

 • Umowa notarialna przedwstępna

  warunek zgodnie z którym jeden ze współmałżonków zobowiązuje się do braku żądania rozwodu z orzekaniem o winie w zamian za przeniesienie na siebie udziałów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane