Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości

  celu zabezpieczenie roszczenia o świadczenie, którego termin spełnienia jeszcze nie nastąpił. Zabezpieczenie może być więc udzielone tylko wobec alimentów jeszcze niewymagalnych, (...)

 • Zabezpieczenie powództwa o alimenty

  zakresie alimentów na okres toczącego się procesu. Czy zabezpieczenie powództwa w zakresie alimentów należy wpisać jako kolejny punkt w pozwie i czy może być wpisana ta sama kwota, (...)

 • Postępowanie rozwodowe a zabezpieczenie alimentów

  alimentów na rzecz małżonki nie powoduje upadku zabezpieczenia. Zabezpieczenie pozostaje w mocy i będzie wykonywane przez okres toczącego się postępowania o rozwód. W przypadku gdy małżonek

 • Opinia prawna na temat zabezpieczenie alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zabezpieczenie alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie alimentów hipoteką kaucyjną

  kaucyjnej na nieruchomości, jako zabezpieczenie przyszłych alimentów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby obciążyć hipoteką kaucyjną nieruchomość, która już jest obciążona hipoteką (...)

 • Hipoteka kaucyjna na zabezpieczenie alimentów

  Jeżeli Sąd Najwyższy w swoim orzecznictwie dopuszcza możliwość ustanowienia hipoteki kaucyjnej na nieruchomości jako zabezpieczenie przyszłych alimentów, to czy takie ustanowienie jest możliwe (...)

 • Zabezpieczenie w sprawie o podwyższenie alimentów

  zabezpieczenia roszczeń. Zabezpieczenie takie jest możliwe także w sprawach o podwyższenie alimentów. W długotrwałym procesie alimentacyjnym uzasadnione jest obejmowanie kwotą zabezpieczenia (...)

 • Zwrot alimentów po upadku zabezpieczenia

  Sprawa rozwodowa trwa dalej, nie została zakończona jeszcze wyrokiem. Żona początkowo wniosła o zabezpieczenie alimentów na swoją rzecz. Obecnie oddaliła powództwo o zabezpieczeniu alimentacyjnym (...)

 • Ściągnięcie zaległych alimentów

  W grudniu 2001 złożyłam pozew o rozwód z wnioskiem o zabezpieczenie alimentów na małoletnią córkę w wys. 1.250 zł. W lipcu 2002 sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu tych alimentów (...)

 • Wniosek o zabezpieczenie alimentów na rzecz dzieci

  zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych. Sąd - jeśli uzna wniosek za zasadny - może zobowiązać rodzica do płacenia alimentów na czas trwania postępowania. rozwód, dzieci, alimenty, (...)

 • Ustanowienie hipoteki kaucyjnej

  Czy żona może ustanowić hipotekę kaucyjną, jako zabezpieczenie przyszłych alimentów na mojej nieruchomości bez mojej wiedzy? Czy sąd ma obowiązek powiadomienia mnie o tym fakcie? Art. 110 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PILNE - zabezpieczenie przyszłych alimentów

  Czy jest możliwe zabezpieczenie przyszłych alimentów - np. w kwocie 50.000 zł. Sprawa wygląda tak, że dłużnik od 5 lat nie płaci alimentów. W (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • zabezpieczenie alimentów

  witam!miałam sprawę o alimenty 20.05, na która po raz pierwszy od roku przyszedł ojciec dziecka. Sąd zabezpieczył mi alimenty, ale powiedział ustnie, (...)

 • Mąż psychopata

  Witam wszystkich,jestem przed rozwodem,związek nasz trwał 17 lat,mąż ciągle przebywał za granicą,mamy dom,było dobrze,do momentu kiedy zaczął (...)

 • Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

  Sprawa wygląda tak : ojciec cudzoziemiec /Francuz / uznał dziecko , synek ma jego nazwisko , mielismy się pobierac , ale szybko się rozmyslił . Obecnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane