Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dodatek za staż pracy

  regulaminem wynagradzania) przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 1 % wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, wypłacany w okresach miesięcznych poczynając od czwartego (...)

 • Dodatkowe zatrudnienie a dodatek za staż pracy

  niego wprost, iż do okresu zatrudnienia uprawniającego do dodatku za wysługę lat nie wlicza się okresu pracy w innym zakładzie, w którym nauczyciel jest lub był jednocześnie zatrudniony. (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  wynagrodzenia Składniki wynagrodzenia nauczyciela Wynagrodzenie nauczycieli składa się z: wynagrodzenia zasadniczego, dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za (...)

 • Porada prawna na temat za wysługę lat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat za wysługę lat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady obliczania wynagrodzenia

  dyskryminacji. Jest jasnym, że osoby o wyższych kwalifikacjach otrzymują wyższe wynagrodzenie zasadnicze. Natomiast dodatek za wysługę lat zależy od czasu przepracowanego u danego pracodawcy (...)

 • Dodatek za wysługę lat dla pracownika emeryta

  zakładami poprawczymi, schroniskami dla nieletnich, rodzinnymi ośrodkami diagnostyczno-konsultacyjnymi, oraz szkołami przy zakładach karnych. Nauczycielom przysługuje dodatek za wysługę lat (...)

 • Zasady wypłaty dodatku stażowego

  wypłat tego składnika wynagrodzenia. wynagrodzenie dodatek do wynagrodzenia, za wysługę lat, stażowy

 • Składniki Twojego wynagrodzenia (podstawowe, premia, nagrody, dodatki)

  stopnia szkodliwości pracy; dodatek za wysługę lat, w wielu przypadkach przysługuje z mocy prawa; dodatek za znajomość języków obcych. dodatki za obniżenie (...)

 • Dodatek stażowy

  sfery budżetowej oraz Pańska umowa o pracę nie zawiera zapisu dotyczącego dodatku do wynagrodzenie za wysługę lat, wówczas ma Pan jednak prawo do niniejszego dodatku (albowiem zostało (...)

 • Podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego

  Czy w podstawie wymiaru zasiłku macierzyńskiego powinnam uwzględnić dodatek za wysługę lat? Podstawę wymiaru zasiłku przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi (...)

 • Dodatek stażowy do wynagrodzenia

  . Zgodnie z art. 5 tej ustawy pracownikowi przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 5 latach pracy. Dodatek ten wzrasta o 1% za (...)

 • Ile więcej dostaną nauczyciele?

  . 63% wynagrodzenia. Otrzymuje również dodatek stażowy za wysługę lat (do 20% wynagrodzenia zasadniczego, czyli ok. 523 zł miesięcznie), wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe (...)

 • Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia

  , niejednoznacznego zwrotu „płatny urlop dla poratowania zdrowia" wyszczególnieniem konkretnych i należnych składników płacy (wynagrodzenie zasadnicze i dodatek za wysługę (...)

 • Podwyżki w mudurówce. Tym razem dostaną strażacy

  tytułu wysługi lat o 2 proc. po 2 latach służby i o 1 proc. za każdy następny rok, aż do wysokości 20 proc. po 20 latach służby. Po tym czasie wzrastać będzie o dalsze 2 proc. za (...)

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  zaopatrzenia pieniężnego". Za każdy rok wysługi powyżej 20 lat nalicza się 3 %, ale nie więcej niż 75 % tych kwot. Jeżeli milicjant przepracował 25 lat, w tym przynajmniej 12 i pół (...)

 • Karta Nauczyciela

  projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu. 6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczyciela, z zastrzeżeniem ust. 2, uwzględnia się:  1) wynagrodzenie zasadnicze,  2) dodatki: za wysługę lat, motywacyjny, funkcyjny (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  pracy - 75% wynagrodzenia miesięcznego, za 25 lat pracy - 100% wynagrodzenia miesięcznego, za 30 lat pracy - 150% wynagrodzenia miesięcznego, za 35 lat pracy - 200% (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych lekarzy specjalistów zatrudnionych na podstawie stosunku pracy oraz kosztów podwyższenia należnego z tego tytułu dodatku za wysługę lat.  Wynagrodzenie

 • Jak ustalić wysokość odszkodowania przy zakazie konkurencji? - opinia prawna

  uzupełniających dodatki stawkowe – np: za wysługę lat, premie i prowizje. Przy określaniu co składa się na dane wynagrodzenie ważna jest jednak przede wszystkim analiza postanowień (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  pracy i kontynuowania zatrudnienia. Nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat (...)

 • Emerytura nauczyciela

  pozostaje nadal w stosunku pracy. Zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego

  motywacyjną, dlatego też za czas w/w nieobecności pracodawca wypłacał mi tylko płacę zasadniczą i dodatek za wysługę lat, premii nie otrzymywałam. Czy słusznie? Czy istnieją (...)

 • Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i dodatek za warunki pracy dla nauczycieli

  Wynagrodzenie nauczycieli, co do zasady, składa się z: wynagrodzenia zasadniczego;  dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  kontraktowego w godzinach pracy etatowej i w godzinach ponadwymiarowych? Zgodnie z art. 30 ust. 1 Karty Nauczyciela, wynagrodzenie nauczycieli składa się z: wynagrodzenia zasadniczego, dodatków: za (...)

 • Podstawa do obliczenia dodatku za nadgodziny

  jest potwierdzony przez Sąd Najwyższy. Czy prawidłowo obliczone wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych jest obliczane od wynagrodzenia zasadniczego wraz z dodatkiem za wysługę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane