Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  zaświadczenie o uzyskanej przez niego wygranej. Zaświadczenie jest drukiem ścisłego zarachowania. Zaświadczenie może być wystawione najpóźniej w dniu następującym po (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  2017, wniosek PIT-WZ możesz złożyć od 1 stycznia do 16 kwietnia 2018 r. Do 16 kwietnia - możesz złożyć online wniosek PIT-WZ. Od 15 marca - urząd ma 5 dni na sporządzenie (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  ;Zaświadczenie o niekaralności (z sądu); 7. Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS (zaświadczenie to zawiera: numer, dane wnioskodawcy: nazwę/imię i (...)

 • Porada prawna na temat zaświadczenie od urzędu skarbowego o złożeniu pit 37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaświadczenie od urzędu skarbowego o złożeniu pit 37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1, pomniejszoną o kwotę, o której mowa w art. 32 ust. 3.6. Zaliczkę od przychodów, o których mowa (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  był płatnikiem (np. z tytułu zatrudniania  pracowników), powinien pamiętać o terminowym złożeniu deklaracji: PIT-4R (deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  naczelnikowi urzędu skarbowego oraz  obliczać akcyzę i wpłacać akcyzę w terminie 10 dni od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego dokonanego od 1 stycznia 2019 r. Od (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  złożonych przed nim oświadczeń w sprawie nazwisk przyszłych małżonków i ich dzieci. § 2. Zaświadczenie traci moc po upływie trzech miesięcy od dnia jego wydania.§ 3. Wydając zaświadczenie (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  oświadczenie przedsiębiorcy o niezatrudnianiu pracowników. 2. Wniosek o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 27a (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  -11, zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych w bieżącym lub/i ubiegłym roku – dotyczy dochodów z tytułu umowy o pracę, umowy (...)

 • Cudzoziemcy pracujący w Polsce a PIT

  ) w roku podatkowym (PIT-37) chyba, że po złożeniu oświadczenia PIT-12 zostanie złożone roczne rozliczenie podatkowe przez płatnika składek – w takim przypadku płatnik sporządza (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej oraz wniosek o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej, o których mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dzieci. § 2. Zaświadczenie traci moc po upływie trzech miesięcy od dnia jego wydania.§ 3. Wydając zaświadczenie kierownik urzędu stanu cywilnego informuje strony o (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  przełożonym, naczelnikowi urzędu skarbowego oraz naczelnikowi urzędu celnego;  2) organom i pracownikom organów, o których mowa w art. 305c, właściwym w zakresie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  naczelnik urzędu celnego może wystąpić po uprzednim wezwaniu do udzielenia informacji z tego zakresu albo do upoważnienia odpowiednio naczelnika urzędu skarbowego lub naczelnika urzędu (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  przestrzennego lub opinię odnośnie do możliwości prowadzenia obrotu hurtowego napojami alkoholowymi we wskazanym miejscu,  zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego o niezaleganiu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia (...)

 • Obcokrajowcy pracujący w Polsce a PIT

  PIT-12 zostanie złożone roczne rozliczenie podatkowe przez płatnika składek – w takim przypadku płatnik sporządza Roczne obliczenie podatku od dochodu uzyskanego przez płatnika PIT-40. Pracodawca

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  pierwszego przychodu. Oświadczenie możesz złożyć bezpośrednio do urzędu skarbowego lub za pośrednictwem wniosku o wpis w CEIDG. W przypadku prowadzenia działalności w formie spółki (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  urzędu skarbowego o prowadzeniu ewidencji przychodów lub jej zmianie. Pamiętaj jednak o zgłoszeniu do urzędu wyboru tej formy opodatkowania. Karta podatkowa Opłacając (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  od wniosku o przedłużenie terminu obowiązywania decyzji w sprawie porozumienia wynosi połowę wysokości opłaty należnej od wniosku o zawarcie porozumienia. Art. 20n. § 1. Jeżeli (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  o osiągniętych dochodach Płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych wykazuje w imiennych informacjach o wysokości osiągniętego dochodu również dochody zwolnione od podatku (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  opodatkowaniu, oraz 2) zawiadomić o dokonanym spisie z natury, o ustalonej wartości i o kwocie podatku należnego naczelnika urzędu skarbowego w terminie 7 dni, (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  wiadomości publicznej zbiorczą informację dotyczącą działalności kontroli skarbowej. Art. 11. 1. Dyrektor urzędu kontroli skarbowej kieruje pracą urzędu kontroli skarbowej. 2. Dyrektor (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  . Dział IIIPrzepisy o postępowaniu Art. 26. 1. Uczestnikiem postępowania o ogłoszenie upadłości jest każdy, kto złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, oraz dłużnik.2. O (...)

 • Danina solidarnościowa w praktyce

  od 1 stycznia 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r.  Dochody z PIT-40A uwzględnia się w podstawie obliczenia daniny solidarnościowej, jeżeli nie podlegają wykazaniu w PIT-37 albo PIT-36. O (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane