Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  taki posiada; numer identyfikacyjny REGON przedsiębiorcy, o ile taki posiada;  numer identyfikacji podatkowej (NIP), o ile taki posiada;  informacja o obywatelstwie polskim przedsiębiorcy, (...)

 • Nadużycie prawa w podatku obrotowym

  przez ustawodawcę. Podstawa prawna: Ordynacja podatkowa   z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U.  Nr 137, poz. 926) Ustawa o podatku od towarów i usług  z dnia 11 marca (...)

 • Ulga remontowa i zwrot VAT

  się w zakresie rozporządzenia (...), mogą zostać odliczone od podatku w ramach ulgi remontowej". W odniesieniu do zwrotu podatku VAT należy zauważyć, iż zgodnie z art. 3 (...)

 • Opinia prawna na temat załacznik nr 3 do ustawy o podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat załacznik nr 3 do ustawy o podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  niezdolności do pracy lub spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń. Przy ocenie prawa do renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży mieszkania

  rynkową lokalu a wartością zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego, pomniejszona o kwotę podatku). Na mocy art. 2 pkt 14 ustawy o VAT, ilekroć w dalszych przepisach jest mowa (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT

  Jeśli nieruchomość będzie własnością mojej firmy, to czy jako firma będę musiał zapłacić podatek VAT przy jej sprzedaży? Zgodnie z art. 2 pkt 6 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Aport do spółki z o.o. a podatki

  odpowiedzialnością nie powoduje zatem obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług (VAT) ani po stronie wspólnika wnoszącego wkład, ani po stronie spółki, do której wkład jest (...)

 • Podatek do zapłacenia od sprzedaży mieszkania

  nieruchomości podatek dochodowy wynosi 19 % podstawy obliczenia podatku. Jak stanowi art. 30e ust. 2 ustawy, podstawą obliczenia podatku, o której mowa w ust. 1, jest dochód stanowiący (...)

 • Rolnik VAT-owcem

  Rolnik chce rozliczać VAT na zasadach ogólnych. Czy przed wejściem do VAT musi wyceniać swój majątek i wprowadzać go do ewidencji środków trwałych? Zgodnie z art. 43 ust. 3 (...)

 • Nieważność czynności prawnych a podatek dochodowy

  . Art. 2 ust.1 pkt.4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych(dalej ustawa PIT) stanowi, iż przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów wynikających (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane