Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  aktem prawnym w zakresie emerytur i rent jest ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 748 z późn. (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę bądź nie zapłacił którejkolwiek z rat, na jakie został rozłożony podatek lub zaległość podatkowa wraz z odsetkami za zwłokę, (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?

  zmiany w danych ewidencyjnych płatnika, - formularz ZUS ZAA - z aktualną informacją o adresach prowadzenia działalności gospodarczej przez płatnika składek, - formularz ZUS ZBA - z (...)

 • Porada prawna na temat z-06 formularz 2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat z-06 formularz 2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  poprosić urzędnika, żeby wydrukował wypełniony formularz z systemu; dokument tożsamości: dowód osobisty albo paszport. W przypadku zgłoszenia przez Internet Trzeba przygotować: (...)

 • PITY 2010: jak rozliczyć dochody z pracy?

  Jeśli w 2010 roku uzyskaliśmy tylko dochody z pracy, to powinniśmy wypełnić formularz PIT-37. W rozliczeniu z fiskusem większość Polaków korzysta właśnie z tego (...)

 • Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż (...)

 • Limit VAT - najem prywatny i działalność

  podatnik VAT. Jaki limit obrotu (wysokość przychodu) dotyczy mojej osoby za 2010 r. jeśli chodzi o zwolnienia podmiotowego z VAT? Podatnik, który przez cały rok 2010 wykonywał czynności (...)

 • Formularze PIT 2011. Sprawdź zmiany

  ze stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Chodzi o stawkę 20 proc., która została zlikwidowana ustawą o ochronie praw lokatorów z grudnia 2009 roku. Z PIT-28A zniknie

 • Kredyt konsumencki na nowych zasadach

  lub skorzystaniu z towarów lub usług finansowanych na mocy umowy kredytowej.  Zakres dyrektywy   Zgodnie z kompromisową propozycją posłów regulacjami objęte zostaną umowy o kredyt (...)

 • Rząd planuje w 2010 r. powszechny spis rolny

  zaktualizowana baza danych o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych.Jakie propozycje zawiera projekt?Projekt ustawy zakłada, że w 2010 r. odbędzie się powszechny spis (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  ; Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1464); rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Katowicach. Po kilku dniach otrzymałem pismo z ROPS z prośbą o dostarczenie kilkunastu dokumentów wraz z tłumaczeniami, ponieważ mój wniosek został odebrany jako ubieganie (...)

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest

  . - M.P. Nr 50, poz. 735) Uchwała Rady Ministrów nr 39/2010 z dnia 15 marca 2010 r. (PDF 24 KB) (Komunikat Ministra Gospodarki z dnia 29 kwietnia 2010 r. - M.P. Nr 33, (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  . 8 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943, z późn. zm.), a ponadto przedłożyć pismo, sporządzone przez organizatora (...)

 • PIT-28: masz czas do końca stycznia

  z małżonkiem lub jako samotny rodzic. Ponadto do wspomnianego formularza należy dołączyć odpowiednie załączniki. Jeżeli uzyskaliśmy przychody z działalności prowadzonej na własne nazwisko (...)

 • PIT - 36L za 2011 rok

  z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307, z późn. zm.), zwanej dalej ‘ustawą’. Formularz PIT-36L przeznaczony (...)

 • Śmierć nie uwalnia od fiskusa

  zmarłego, rozłożenie zaległości wraz z odsetkami na raty lub umorzenie ich w całości lub w części. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PITY 2010, PIT 2010, PIT-37, PIT-36, rozliczenie PIT, (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  danych. Jeśli wybór następuje wraz z rozpoczęciem wykonywania czynności opodatkowanych, wówczas formularz VAT-R służy podatnikowi jako formularz rejestracyjny. Każde późniejsze jego (...)

 • PIT 2010: jak rozliczać dochody dzieci?

  , których nie można połączyć z własnymi. Będą to pieniądze nieletniego z pracy, stypendiów lub z przedmiotu oddanego mu do swobodnego użytku, czyli np. ze sprzedaży książek (...)

 • PIT 2010: rozliczamy dochody z giełdy

  skarbowym PIT-38. Jeśli oprócz tego pracował na etacie, musi również wypełnić – jak każdy pracownik – formularz PIT-37. Zgodnie z przepisami oba druki można składać (...)

 • PIT 2010: kogo rozliczy pracodawca?

  dochodów na zasadach preferencyjnych, np. z małżonkiem lub z samotnie wychowywanym dzieckiem, - nie planujemy odliczać w PIT ulg podatkowych, np. rehabilitacyjnej czy za korzystanie z (...)

 • Jak złożyć PIT przez Internet?

  (poniesionej straty) PIT-37, PIT-36 wspólnie z małżonkiem (bez wymogu złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa — UPL-1). Jak złożyć korektę deklaracji?  Ponadto (...)

 • PIT - 37 za 2011 rok

  Formularz jest przeznaczony dla podatników, do których ma zastosowanie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, (...)

 • Jak dostać zaświadczenie o pomocy de minimis?

  ., poz. 1808); Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz.U. z 2010 (...)

 • PIT - 36 za 2011 rok

  Formularz PIT-36 jest przeznaczony dla podatników, do których ma zastosowanie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2010 r. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane