Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  czasu uprawniający Panią do złożenia ewentualnego, skutecznego wniosku o stwierdzenie zasiedzenia. zasiedzenie, dziedziczenie, spadek, nieruchomość, spadkobierca, posiadanie, zła wiara, dobra (...)

 • Skutki rozgraniczenia nieruchomości

  . rozgraniczenie nieruchomości, ochrona własności, zwrto pożytków, dobra wiara, zła wiara, posiadacz samoistny w dobrej wierze

 • Zasiedzenie nieruchomości w dobrej wierze

  przysługuje mu takie prawo do władania rzeczą, jakie faktycznie wykonuje. Dla przeciwieństwa zła wiara będzie oznaczała świadomość po stronie posiadacza służebności, że nie przysługuje (...)

 • Opinia prawna na temat zła wiara

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zła wiara, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Posiadanie samoistne jako przesłanka zasiedzenia

  , może on domagać się ich zwrotu. Roszczenia takie przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy. najem, zasiedzenie, najemca, umowa, dobra wiara, zła wiara, posiadanie

 • Zasiedzenie własności nieruchomości w złej wierze

  , posiadanie, posiadanie samoistne, nabycie własności nieruchomości, okres posiadania, zła wiara, dobra wiara

 • Posiadanie w dobrej i złej wierze

  nie wiedział, iż jego poprzednik (ojciec) posiadał w złej wierze, czy też, że nie wiedział, iż nieruchomość w ogóle nie jest własnościa ojca. zasiedzenie, posiadanie w złej wierze, dobra wiara, (...)

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  , dobra wiara, zła wiara, posiadanie samoistne, nabycie własności

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  CZP 108/91 opubl. OSNC 1992/4/48). Wobec powyższego uznać należy, że jest Pan samoistnym posiadaczem nieruchomości w złej wierze. Jak już wspomniano, zła wiara posiadacza samoistnego ma wpływ (...)

 • Służebność od A do Z, czyli jak rozwiązać spór z sąsiadem

  cudzego mostu na rzece albo w czyimś lesie zbiera gałęzie. Okres potrzebny do zasiedzenia zależy od dobrej lub złej wiary. Zła wiara polega na posiadaniu świadomości, iż nie jest się uprawnionym (...)

 • Zastaw rejestrowy a zajęcie rzeczy

  - zgodnie z art. 2 ust. 3 - powinna być uznana za datę wydania rzeczy. Zła wiara zastawnika powstała po dacie dokonania wpisu w rejestrze (prawomocnego) nie pozbawia go - w tym stanie rzeczy - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane