Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  prowadzenia. Rozdział 5 Płatnicy  Art. 18.  1. Notariusze są płatnikami podatku od darowizny dokonanej w formie aktu notarialnego albo zawartej w tej formie umowy nieodpłatnego (...)

 • Darowizna a podatek

  ) nowej nieruchomości, tak żebyśmy byli współwłaścicielami nowej nieruchomości. Niestety w dniu wczorajszym urzędnik w Urzędzie Skarbowym odmówił przyjęcia formularza SD-3 oraz umowy darowizny (...)

 • USTAWA z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

  : 1) wzór oferty, o której mowa w Art. 11 ust. 2 i Art. 12 ust. 1, 2) ramowy wzór umowy, o której mowa w Art. 16 ust. 1, 3) wzór sprawozdania, o którym mowa w Art. 18 ust. 1 - uwzględniając (...)

 • Opinia prawna na temat wzór umowy darowizny traktora

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy darowizny traktora, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna gotówki dla brata

  darowizny pomiędzy rodzeństwem, będzie można skorzystać ze zwolnienia. W przypadku darowizny w kwocie ponad 10.000 zł, aby skorzystać ze zwolnienia, należy zgłosić tą darowiznę oraz posiadać (...)

 • Darowizna i sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

  wynosi 1%. Odnosnie opodatkowania darowizny prosimy o zapoznanie się z podanym wskaźnikiem. Przedstawiamy również wzory umów, o które Państwo prosiliście. Wzór umowy (...)

 • Zmiany w podatku od spadków i darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich

  października 2006 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych  (Dz. U. 2006 r., nr 222, poz. 1629)   spadki, darowizny dla bliskich

 • Przeniesienie z majątku wspólnego do osobistego

  małżonków można dokonać na przykład w formie umowy darowizny, sprzedaży, zamiany. Koszty związane z takim przesunięciem będą odpowiadały normalnym kosztom, które związane są z danym (...)

 • Pełnomocnictwo a darowizna

  darowizny, w której jest obdarowanym i zarazem pełnomocnikiem darczyńcy, konieczne jest wyraźne zaznaczenie tego w treści pełnomocnictwa. Na naszych stronach znajduje się odpowiedni wzór: (...)

 • Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

  albo wykonuje pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której, zgodnie z Kodeksem cywilnym, stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ; 2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności darowizny- jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Umowa spłaty między rodzeństwem

  Witam, Mam pytanie o wzór umowy między rodzeństwem. Sprawa wygląda nastąpująco. Wraz z mężem mieszkamy na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. (...)

 • Wzór umowy ? darowizna

  Witam, chcę spisać z mamą umowę darowizny części samochodu. Jak ma wyglądać taki dokument?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane