Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  pozostałe dzieci bez względu na dochód. Dziecko do 25. r.ż., które pozostaje na utrzymaniu rodziców, jest uwzględniane przy obliczaniu dochodu na osobę w rodzinie. (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  , wywołasz usługę ZUS dzięki której założysz konto na PUE. System przekieruje Cię na PUE, uzupełnij wymagane dane i zaakceptuj regulaminy.    Więcej na temat (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  opłaty paliwowej.  Ww. zwolnienie jest udzielane na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata, w drodze decyzji, na pisemny wniosek podmiotu. Na pisemny wniosek zwolnionego podmiotu, (...)

 • Porada prawna na temat wzory upowaznienie na przelew na konto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzory upowaznienie na przelew na konto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  . Jeśli tak - otrzymasz orzeczenie lekarskie. Zapłać w urzędzie za prawo jazdy. Zrób przelew na konto urzędu. W sekcji "Gdzie możesz wysłać wniosek" dowiesz się, w którym (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  będzie najkorzystniejsza dla ubezpieczonego. Kiedy najlepiej przejść na emeryturę i jakie dokumenty trzeba złożyć? Na emeryturę można przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie najmniej (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  , wywołasz usługę ZUS dzięki której założysz konto na PUE. System przekieruje Cię na PUE, uzupełnij wymagane dane i zaakceptuj regulaminy.    Więcej na temat (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  na zwykłą nie wpływa na zakres zabezpieczenia odsetek i kosztów postępowania. Rozdział 2[1]Hipoteka na wierzytelności hipotecznej Art. 108[1]. Spłata wierzytelności hipotecznej (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Przykład: Pracodawca zatrudnia ogółem 100 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, z czego jedna osoba pracuje (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  . Jeżeli więc np. przelewna budowę kościoła” będzie darowizną na cele kultu religijnego, to stosuje się ograniczenie do 6% dochodu, przelewna utrzymanie (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  na rachunek VAT pomyłkowej kwoty, np. wyższej niż należny podatek? Jak nabywca może odzyskać te środki? W przypadku pomyłkowej wpłaty zbyt wysokiej kwoty na rachunek VAT (np. podatek na (...)

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  . na rachunek bankowy pracownika), wymagana jest na to uprzednia zgoda pracownika wyrażona na piśmie. Także układ zbiorowy pracy może przewidzieć taki sposób wypłaty wynagrodzenia. Od (...)

 • Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

  , przekazując środki finansowe na inne konto, mają wielki problem. Opisywane były bardzo dramatyczne sytuacje" – wyjaśniał na poniedziałkowej konferencji prasowej minister w Kancelarii (...)

 • Usługi płatnicze do poprawki

  społeczeństwa informacyjnego. Na czym polegają proponowane zmiany? Projekt nowelizacji ustawy tworzy podstawy do funkcjonowania nowych usługodawców na rynku usług płatniczych. Obok banków

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  strony Ministerstwa Sprawiedliwości, wypełnić go i podpisać. Do wypełnionego formularza należy dołączyć potwierdzenie dokonania płatności na konto Ministerstwa Sprawiedliwości na (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  niepełnosprawnościami (RTF 39 KB) Przykładowe pytania z odpowiedziami na egzamin pisemny Przykładowe pytania na egzamin pisemny dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  opcją „wpłata na konto bankowe" należy trzymać się sztywno podstawowej zasady - towar wysyła się wyłącznie dopiero po zaksięgowaniu pełnej kwoty na koncie bankowym.Małgorzata

 • Przelew na inne konto niż sprzedawcy na fakturze

  Faktura VAT jest wystawiana za wykonaną usługę firmie B, przez firmę A. Natomiast przelew jest dokonywany przez firmę B, nie na konto firmy A, lecz na konto innej firmy C, (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  ubezpieczenia (liczbę ubezpieczonych ustala się na każdy rok kalendarzowy według stanu na dzień 30 listopada poprzedniego roku, a w stosunku do płatników składek, którzy (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013; „Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – w terminie i (...)

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?

  funduszy. Jakie obowiązki sprawozdawcze ciążą na beneficjencie pomocy publicznej? Zarówno na udzielających pomocy jak i na beneficjentach, w związku z koniecznością monitorowania pomocy, (...)

 • Bezpłatna umowa zlecenia

  styczniu kupiłem w Polsce mieszkanie własnościowe, za które płacił mój ojciec mymi pieniędzmi, które były przelewane na miesiąc przed wpłatą na konto walutowe ojca, a on na (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  . na mocy prawa przechodzą na nią wszelkie prawa i zobowiązania spółki w organizacji. Nie zawsze spółka z o.o. w organizacji ulega przekształceniu we właściwą spółkę (...)

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  zdecydować, w jaki sposób ją otrzymają: na konto, przekazem pocztowym czy też stawiając się w kasie urzędu skarbowego osobiście. Zwrot na konto To najprostszy i nie wiążący (...)

 • Darowizna dla męża

  Otrzymałam od mamy darowiznę na swoje konto. W związku z tym złożyłam odpowiednie dokumenty do urzędu skarbowego. Następnie część pieniędzy (ponad 10 tys.zł) przelałam na konto (...)

 • Mylny przelew do odbiorcy

  respektuje orzeczenia Arbitra. Jednakże w Pańskim przypadku, jak napisaliśmy wyżej, bank prawdopodobnie mógłby uniknąć odpowiedzialności wskazując na postanowienie regulaminu. W stosunku do osoby, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane