Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo celne - Kodeks celny

  rachunku, jeżeli wpłacana kwota zostanie uznana na rachunku bankowym organu celnego w terminie 5 kolejnych dni roboczych. W razie przekroczenia tego terminu za termin dokonania zapłaty uważa się (...)

 • Co się zmienia w procedurze cywilnej od 5 lutego 2005 r.? Wielkie zmiany w postępowaniu przed sądem

  egzekucji, m.in. uproszczoną egzekucję z nieruchomości niezabudowanej. Przedsiębiorcy-dłużnikowi trudniej od teraz będzie wypłacić pieniądze z zajętego rachunku bankowego - potrzebna (...)

 • Założenie spółki jawnej

  należy złożone wobec sądu albo poświadczone notarialnie wzory podpisów osób uprawnionych do reprezentowania spółki a także umowę spółki. Wpis do rejestru jest dokonywany (...)

 • Porada prawna na temat wzory rachunku uproszczonego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzory rachunku uproszczonego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  na rachunkach osób, które skończą 60 lub 65 lat do końca września 2017 r. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych OFE przekaże do ZUS środki z rachunku tej osoby równe wartości

 • Środki gwarantowane

  zobowiązane do podlegania zasadom pełnej rachunkowości, które nie są uprawnione do sporządzania uproszczonego bilansu oraz rachunku zysków i strat, akcjonariusze banku posiadający w dniu zawieszenia (...)

 • Główny Księgowy a wysyłanie poleceń przelewu drogą elektroniczną ?

  treść bankowi. W przypadku rachunku internetowego sytuacja jest odmienna, gdyż bank nie ma możliwości identyfikacji osoby dokonującej przelewu. Dowodem dla banku, że przelewu dokonała osoba upoważniona (...)

 • Lepszy los małych przedsiębiorstw

  finansów. Bez przymusu Projekt ministerstwa zakłada, że możliwość skorzystania z uproszczonego sprawozdania finansowego będzie opcjonalna. Oznacza to, że nie będzie przymusu wyboru takiej (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  poprzedzającego miesiąc, w którym dokonano transakcji. Przedsiębiorca będący członkiem spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej może realizować powyższy obowiązek za pośrednictwem rachunku (...)

 • Żądanie zwrotu wpłaconej zaliczki

  terminie sprzeciwu, nakaz się uprawomocni i będzie podstawą do ewentualnej egzekucji. W niedługim czasie w naszym serwisie ukaże się porada na temat postępowania uproszczonego i zamieścimy także (...)

 • Ułatwienia w rachunkowości. Rząd akceptuje zmiany

  Dorota Podedworna-Tarnowska. Uproszczenia zawarte w projekcie, wynikające z dyrektywy UE, obejmują m.in. możliwość sporządzania znacznie skróconego sprawozdania finansowego (czyli uproszczonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane