Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  opłaty za alimenty zasądzone na rzecz dzieci, ponieważ jest to obligatoryjny element wyroku rozwodowego. Podobnie rzecz się ma  z orzeczeniem o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?

  na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, można rozwiązać umowę z przyczyn niewskazanych w u.o.p.l. Dopiero po rozwiązaniu umowy Najemca będzie zajmował lokal bez tytułu prawnego, (...)

 • Ponowne badania lekarskie

  Pracodawca zatrudnia pracowników w firmie np. kwiatek od stycznia powstanie firma kwiatek sp. z o.o. Z pracownikami pracodawca postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron na 31.12.2009 (...)

 • Porada prawna na temat wzory pozwu rozwodowego za porozumieniem stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzory pozwu rozwodowego za porozumieniem stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyrok zaoczny w sprawie o rozwód

  wydania wyroku zaocznego. Wyjaśnienia w tym miejscu wymaga jeszcze, że samo nie odebranie korespondencji z sądu np. z wezwaniem na rozprawę, czy doręczeniem odpisu pozwu, nie spowoduje, że sprawa się (...)

 • Rozwód na odległość

  rzeczywiście uniemożliwia jej przesłuchanie. Zasadniczo pobyt za granicą nie jest przeszkodą do przeprowadzenia dowodu z przesłuchania stron, gdyż strona może być przesłuchana za (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  , to trudno jest spekulować nie znając faktycznych dochodów Pani i ojca dziecka. Mogą Państwo ustalić kompromisowe alimenty, jakie będą odpowiadały każdej za stron (tzn. Pani, w imieniu dziecka (...)

 • Wznowienie postępowania rozwodowego

  ;re chce powołać jako podstawę skargi. rozwód, wznowienie postepowania rozwodowego, nowe fakty lub dowody, orzekanie o winie, termin wznowienia, dowody zdobyte niezgodnie z prawem

 • Zaniechanie orzekania o winie małżonków

  stronom w terminie 2 tygodni przedstawić dowody i świadków na winy każdej ze stron. Ja wnioskowałam o winę każdej ze stron, ale później, już po sprawie, wskutek mojej rozmowy z mężem, (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego

  wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od jego (pozwu o rozwód) wytoczenia. (...)

 • Paszporty

  Wraz z żoną jesteśmy w trakcie sprawy rozwodowej. Mamy dwoje dzieci, które posiadają paszporty ważne jeszcze na kilka lat. Rozwód będzie orzeczony za porozumieniem stron, a opieka nad (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • pozew o rozwod - uzasadnienie

  chce sie rozwiesc, maz powiedzial, ze da mi rozwod i nie bedzie robil problemow, pozew mam prawie napisany, prawie, bo brak mi slow i logicznego myslenia, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane