Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  ;punkcie 1 wzywa się z art. 64 par 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (K.p.a.), a o pozostałe, czyli wymienione w punkcie 2, z art. 50 K.p.a.? Odpowiedź na wszystkie pytania: tak. ##baner## Jaka (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  wznowienia postępowania czy do stwierdzenia nieważ­ności).   Zasada ogó1na trwałości dotyczy decyzji administracyjnych, a również – odpowiednio - niektórych postanowień

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  depozytu można dokonać na warunkach określonych w umowie międzynarodowej. Dział III Wzory użytkowe i prawa ochronne na wzory użytkowe Art. 94. 1. Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne (...)

 • Porada prawna na temat wzory postanowień kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzory postanowień kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych

  spółki tylko do używania zwraca się wspólnikowi w naturze. Art. 83. Jeżeli majątek spółki nie wystarcza na spłatę udziałów i długów, niedobór dzieli się między wspólników stosownie do postanowień (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  patenty oraz dodatkowe prawa ochronne na wynalazki, prawa ochronne na wzory użytkowe i znaki towarowe, a także prawa z rejestracji na wzory przemysłowe, topografie układów scalonych oraz (...)

 • Stwierdzenie nieważności postanowienia

  . Postanowienia, od których nie przysługuje zażalenie, można zaskarżyć tylko w odwołaniu od decyzji kończącej postępowanie (art. 142 kpa).Przepis art. 126 kpa jednoznacznie wskazuje (...)

 • Kontrola nadzoru budowlanego

  jestem stroną), to od tego momentu narusza już wszystkie ogólne zasady KPA. Czym innym jest bowiem ingerowanie w przebieg kontroli doraźnej, w której nie byłem stroną, a czym innym jest pominięcie (...)

 • Przekroczenie ustawowego terminu załatwienia sprawy przez organ administracji publicznej

  art. 37 par. 1 k.p.a.. Zażalenie to wnosi się do organu wyższego stopnia (art. 17 k.p.a.). Po wniesieniu zażalenia, w celu rozstrzygnięcia o jego zasadności, konieczne będzie zaznajomienie (...)

 • Koszty postępowania egzekucyjnego w administracji - opinia prawna

  postępowania (art. 35 § 2 KPA). O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 organ administracji publicznej obowiązany jest zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki (...)

 • jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji spółki jawnej?

  wzór „lista osób uprawnionych do reprezentacji spółki”;  4. wzory podpisów osób uprawnionych do reprezentacji (poświadczonych u notariusza - należy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane