Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozwolenie na budowę i inne niezbędne formalności przy przebudowie mieszkania - opinia prawna

  obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (nie dotyczy tej sytuacji), jeżeli jest ono wymagane oraz  Orzeczenia [9] Wzory pism i umów [1]złożył oświadczenie, (...)

 • Uprawnienia zawodowe, a prowadzenie działalności

  z urzędu, skargi, zażalenia itp. nie mając wykształcenia prawniczego, lecz robiąc to na zasadzie biura pisania pism i podań, wykorzystując odpowiednie wzory pism i konsultując gotowe (...)

 • Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości

  postępowań upadłościowych i naprawczych. Ponadto w części informacyjnej będą udostępniane akty prawne, formularze i wzory pism procesowych, lista sądów upadłościowych i restrukturyzacyjnych (...)

 • Porada prawna na temat wzory pism

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzory pism, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd przyjął nowe prawo restrukturyzacyjne

  . Korzystanie z rejestru będzie bezpłatne. W CRRU znajdą się także wzory pism i formularzy, wymaganych w trakcie postępowania. Informacje umieszczane w CRRU nie będą już publikowane w Monitorze (...)

 • Jak instytucje kościelne mogą uzyskać osobowość prawną na podstawie prawa polskiego?

  uzyskania osobowości pranej przez instytucje kościelne na podstawie prawa polskiego, należy przedstawiać Sekretariatowi KEP, który wyjaśni sprawę w uzgodnieniu z MSWiA.  Wzory pism Załącznik (...)

 • Zmiany związane z wejściem w życie Prawa restrukturyzacyjnego

  upadłościowych, wykaz syndyków i biegłych, a także wzory pism i formularzy, wymaganych w trakcie postępowania. Ma on rozpocząć swoje działanie z dniem 1 lutego 2018 r., a korzystanie (...)

 • Przedstawicielstwo, a oddział firmy zagranicznej

  uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wniosek składa się na urzędowych formularzach dostępnych na stronie www.e-prawnik.pl "Wzory pism i umów". Niezależnie (...)

 • Prawo pracy. Poradnik dla pracodawcy

  odpowiedzialności pracownika, czasu pracy, urlopów wypoczynkowych, uprawnień związanych z rodzicielstwem oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W uzupełnieniu: wzory pism procesowych w typowych (...)

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie?

  stwierdzenia zmiany stosunków (art. 138 k.r.o.). (Krzemiński Z., Rozwód. Praktyczny komentarz, orzecznictwo, piśmiennictwo, wzory pism., Zakamycze, 2006).   Mając na uwadze powyższe, (...)

 • Nielegalne przetwarzanie danych osobowych

  przestępstwem w rozumieniu art. 49 przetwarzanie danych poza zbiorem ewidencyjnym (danych) (tak Andrzej Drozd, Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz. Wzory pism i przepisy, Warszawa (...)

 • Zgoda na przetwarzanie danych osób

  wydanie:  Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz. Wzory pism i przepisy, Warszawa 2008 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IV) ss. 504). W związku z powyższym, wydaje się (...)

 • Podpisanie CV oraz klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych

  sprostowania danych osobowych albo czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia (por. Andrzej Drozd „Najnowsze wydanie: Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz. Wzory (...)

 • Ochrona danych osobowych

  osobowych. Komentarz. Wzory pism i przepisy, Warszawa 2008 rok). Jeżeli zbiór jest prowadzony w systemie informatycznym, to administrator danych w szczególności obowiązany zapewnić, (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  ; Wzory pism i umów [1]1) imienia lub nazwiska ośmieszającego albo nielicującego z godnością człowieka;  2) na imię lub nazwisko używane;  3) na imię lub (...)

 • Wspólność stosunku najmu

  trybie umownym. Orzeczenia [22]Wzory pism i umów [2 rozwód, wspólność stosunku najmu, podział majątku wspólnego, rozwód, ustanie wspólności małżeńskiej

 • Ochrona danych a dostęp do akt

  uporządkowane według jednego kryterium (por. Andrzej Drozd, Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz. Wzory pism i przepisy, Warszawa 2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II). Zgodnie (...)

 • Skorzystanie z rękojmi i gwarancji

  wzory odpowiednich pism procesowych dostępne są na naszych stronach. rękojmia, gwarancja

 • Nieudany prezent pod choinkę. Co teraz?

  serwisie znaleźć można również przykłady klauzul niedozwolonych, wzory przydatnych pism oraz wskazówki gdzie i jak można uzyskać pomoc w przypadku zawarcia transakcji z nieuczciwym e-przedsiębiorcą. źródło

 • Kupujesz w sieci? Pamiętaj o...

  niedozwolonych, wzory przydatnych pism oraz wskazówki gdzie i jak można uzyskać pomoc w przypadku zawarcia transakcji z nieuczciwym e przedsiębiorcą. Wątpliwości UOKiK Obecnie Prezes Urzędu (...)

 • Kampania UOKiK. E-zakupy? Pamiętaj

  , wzory przydatnych pism oraz wskazówki gdzie i jak można uzyskać pomoc w przypadku zawarcia transakcji z nieuczciwym e przedsiębiorcą.Obecnie Prezes Urzędu prowadzi 58 postępowań dotyczących (...)

 • Poznaj swoje prawa. By chronić najbliższych

  zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. W Informatorze – poza informacjami dotyczącymi przemocy domowej oraz sposobach walki z nią – znaleźć można także m.in. wzory podstawowych (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  pism sądowych doręcza się po jednym egzemplarzu dla każdego współuczestnika. § 3. Jeżeli jest kilku pełnomocników jednej strony, sąd doręcza pismo tylko jednemu z nich. Art. (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Art. 1.  Kodeks postępowania cywilnego normuje postępowanie sądowe w sprawach ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również w sprawach z (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  , reprezentacja przed sądem, sporządzanie pism procesowych, udzielanie porad prawnych, przeprowadzenie szkolenia) oznacza wykonywanie pracy zarobkowej w rozumieniu art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia, ogólne warunki i wzory ewidencji prowadzonych w wolnym obszarze celnym lub składzie wolnocłowym, mając na uwadze zapewnienie w szczegó

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wzory pism

  Witam Czy wiecie może gdzie można znaleźć wzór pozwu windykacyjnego? szukaj > pozew o zapłatę adiuto

 • Wzory pism procesowych

  Witam Czy może mi ktoś napisać jak powinna wyglądać umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich - muszę mieć ją porządnie zrobioną, może (...)

 • Wzory pism i wniosków

  Witam Czy ktoś z Państwa posiada wzór wniosku w postępowaniu karnym wykonawczym? Będę wdzięczna za wskazówki jak go przygotować!

 • pozew o rozwod - uzasadnienie

  chce sie rozwiesc, maz powiedzial, ze da mi rozwod i nie bedzie robil problemow, pozew mam prawie napisany, prawie, bo brak mi slow i logicznego myslenia, (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane