Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedszkole – trudny wybór

  rozwiązania kontraktu mogło być kilkudniowe zaleganie z opłatą czesnego - przedszkole może rozwiązać umowę bez wypowiedzenia w przypadku nieuiszczenia płatności. Zdaniem Urzędu taka praktyka (...)

 • Karta Nauczyciela

  tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, albo kopia zaświadczenia lekarskiego wystawionego na zwykłym druku, stwierdzających niezdolność do pracy niani lub dziennego (...)

 • Porada prawna na temat wzor wypowiedzenia z przedszkola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor wypowiedzenia z przedszkola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wycofują się z praktyki

  to w rozliczeniach. Urząd przypomina, że w przypadku każdej spornej sytuacji z przedsiębiorcą lub wątpliwości związanych z zawarciem umowy konsumenci mogą liczyć na pomoc miejskich i powiatowych

 • Zgromadzenie Zakonne - nadzór pedagogiczny

  dyrektora szkoły lub placówki w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia lub z końcem roku szkolnego. W przypadku szkoły prowadzonej przez osobę prawną lub fizyczną, z wyjątkiem szkoły (...)

 • Zamknięcie klubu malucha

  miesięcznym terminem wypowiedzenia co też właścicielka "przedszkola" zrobiła. Wiem również, że zamierza otworzyć nowe przedszkole od września. Czy można zmienić godziny pracy klubu malucha (...)

 • Karta Nauczyciela - wypowiedzenie

  W lipcu tego roku powraca do mojego przedszkola nauczyciel z urlopu zdrowotnego. Po jego powrocie do pracy będzie więcej etatów niż przedszkole potrzebuje. Nauczyciele podlagają oprócz kodeksowi

 • Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - dokumentowanie i zasady przyznawania dni wolnych

  robocze - w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia albo 3 dni robocze - w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, także w przypadku jego skrócenia na podstawie art. 361 §

 • Odwołąnie wicedyrektora szkoły

  opinii nie może stanowić podstawy do odwołania nauczyciela ze stanowiska bez wypowiedzenia. Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia z dnia 5 maja 1993 r., sygn. akt I PZP 15/93, nauczycielowi (...)

 • Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego

  ;rym mowa w Ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.) lub w Ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu.

  ., tyczy się tylko przeniesienia do innej szkoły. Zgodnie bowiem z tym przepisem: 1. W razie konieczności zapewnienia szkole obsady na stanowisku nauczyciela z wymaganymi kwalifikacjami odpowiadającymi

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka

  usprawiedliwiających nieobecność w pracy, przy czym okoliczność tę należy udokumentować. Zgodnie z art. 32 ust. 1 i 33 ust. 1 pkt 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z z ubezpieczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • odpowiedz na pozew o podwyzszenie alimentow

  Witam serdecznie mam pytanie dotyczace na odpowiedz na pozew o podwyzszenie alimentow.Czy bym mogla prosic o taki wzor .Zylam z w konkubinacie przez osiem (...)

 • Straszenie zwolnieniem z pracy

  Witam... Moje 4 letni syn ciężko zachorował i z tego powodu lekarz przyznał mi opieke nad dzieckiem, żona także pracuje. Lecz mojemu pracodawcowi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane